Kuldne Mask Eestis: Vassa Želesnova

Autor: Maksim Gorki
Lavastaja: Lev Erenburg

A. Tšehhovi nimeline Moskva Kunstiteater
Tragikomöödia Maksim Gorki näidendi motiividel

„Kuldse Maski 2011" preemia nominent - draamateatri parim suurvormi lavastus; parim lavastajatöö - lavastaja Lev Erenburg; parim naisosa - Marina Golub; parim kunstnikutöö - Valerii Polunovski.
Kunstnik: Valerii Polunovski
Kostüümikunstnik: Vera Kuritsõna
Valguse kunstnik: Damir Ismagilov
Näitlejad: Marina Golub, Sergei Kolesnikov, Leonid Timzunik, Eduard Tšekmazov, Ksenia Teplova, Olga Krasko, Julia Šarikova, Ksenia Lavrova-Glinka, Anastassia Skorik, Janina Kolesnitšenko, Sergei Medvedev, Julia Tšebakova, Pavel Vorožtzov, Jevgeni Miller

Tundub, et Lev Erenburgi huvitab „Kapitalismi areng Venemaal" vähe. Aga Venemaa ise huvitab vägagi, õigemini huvitavad teda vene perekond, siinsed iseloomud ja eriline eluviis - prassiv, patune, arutu. Selles mõttes „Vassa Železnova" lausa palus, et lavastaja teda võtaks: Železnovide-Hrapovite pere Gorki näidendis on määratud hävimisele, vääneldes surma-eelsetes krampides.
Peterburi lavastaja käed on muide halastamatud ja tema vaade armutu. Kõikide vene näidenditega, mida ta on lavastanud, juhtub enam-vähem üks ja seesama: näidendi tegelased satuvad Lev Erenburgi juurde justkui arsti vastuvõtule. Astuvad kabinetti enam-vähem tervete inimestena, väljuvad aga haigetena - nende varjatud (aga ka näilised) pahed ja hingelised hädad muudab Erenburg ilmsiks. Vahel tuleb see hirmuäratavalt, vahel lõbusalt ja mõnusalt, vahel aga haiglaslikult füsioloogiliselt, mõnikord isegi vastikult, kuid alati huvitavalt ja igal juhul ootamatult.
Vassa Železnova on Marina Golubi esituses tõepoolest mahukas, kord on ta muretsev, jutukas tädi, kord aga ülejõu käivat koormat kandev surmani väsinud naine, kõige selle juures ka raudne majavalitseja. Ta on sunnitud olema erinev, kuid tal ei õnnestu olla õnnelik...
Ajalehest „Kommersant"

Etendus kestab 2 tundi 45 minutit ühe vaheajaga


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman