Kuldne Mask Eestis: Tuul mühiseb paplites

Autor: Gerald Sibleyras
Lavastaja: Rimas Tuminas

J. Vahtangovi nim. Teater (Moskva)

Lavakujundus ja kostüümid: Adomas Jazovskis
Muusika: Faustas Latenas
Näitlejad: Vladimir Vdovitšenkov, Maksim Suhhanov, Vladimir Simonov

Vanadekodu terrassil kohtuvad kolm inimest, igaühel seljataga oma minevik, kuid täna ühendab neid tulevik - vanadekodu seinad ja vanadus.
Igav lugu? Üldse mitte. Sest selle loo kangelased on keskendunud mitte elust lahkumisele, vaid võitlusele elu eest - võitlusele asjaoludega, kompleksidega, haigustega ja nad ei sarnane sugugi lahkuma hakkavate natuuridega. Elu ärritab neid, ei luba nukrutseda. Ja nendega alatasa kaasaskäivad haigused on taas põhjus olla eneseirooniline. 

Kolme veidriku lugu saab näha suurepäraste näitlejate esituses - V. Vdovitšenkov, M. Suhhanov, V. Simonov ja seda R.Tuminase lavastuses, kelle režissuur on kord nagu maalikunst, kord nagu graafika, mida ta loob koos näitlejatega, aga kui töö on lõppenud - kaob ka pilt - nüüd alustab etendus oma iseseisvat elu. Nii ka selles töös, tegelased otsivad vastuseid küsimustele, mis puudutavad igaviku, uhkuse, armastuse, kaasatundmise teemasid ja selles mitmevärvilisuses on varjatud vägev energia, mis loodame, vallandub üle näitelava ja haarab vaatajaid.

Näidendi „Tuul mühiseb paplites" autor Gerald Sibleyras on prantsuse kaasaegne dramaturg, kes on sündinud 1961.aastal. Oma kirjanikutee alguses töötas ta filmide dialoogide ja stsenaariumide koostajana. Koosautorluses Jean Delomiga kirjutati rida näidendeid, üks neist „Tagajärjeta väikemäng" tõi autoritele uskumatu menu, 2003.a. oli ta pärjatud Molièri teatripreemiaga viies nominatsioonis, sealhulgas ka „Aasta parim prantsuse näidend".

Etendus kestab 2 tundi 40 minutit ühe vaheajaga


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman