Kuldne Mask Eestis: Hundid ja lambad

Autor: Aleksandr Ostrovski
Lavastaja: Konstantin Bogomolov

Moskva O. Tabakovi Teater
Kunstnik: Larissa Lomakina
Valguse kunstnik: Andrei Izotov
Näitlejad: Roza Hairullina, Dmitri Kulitškov, Anna Tšipovskaja, Iljas Tamejev, Pavel Iljin, Olesja Lenskaja, Aleksander Fissenko, Andrei Fomin, Sergei Ugrjumov, Vjatšeslav Tšepurtšenko, Jana Sekste

Noor, ilus ja rikas lesk Kupavina unistab õnnest ja armastusest. Ta ei aimagi, mis kired tema ümber möllavad: tema rikkus ja mõis ei anna paljudele rahu. Noore lese omandit püüab endale saada võimukas mõisaproua Murzavetskaja, kes kasutab pettuse, võltsimise ja hirmutamise teid ja püüab Kupavinat endale allutada. Äkitselt saabub pealinnast Peterburist kaalutlev ja tark meesterahvas Berkutov, kellele on hakanud silma nii kena leseke ise kui ka lesekese kapital.

Sisuliselt on Bogomolovi „Hundid ja lambad" Ostrovski motiividel loodud terav „aktuaalne, antifašistlik ja antireligioosne pamflett", milles on arvestatud sellega, et see oleks kaasaegsele vaatajale arusaadav, nagu määratleb seda kriitik Roman Dolžanski.

Bogomolov läheneb Ostrovskile ehtbrechtilikult, aktualiseerides seda vaadet ja koristades ära mitmed kõrvaltegelased ja nendega kokkukuuluva maalilise koloriidi.
Meie ees pole mitte huntide ja lammaste maailm, vaid oma loomasarnasust mittehäbenevate huntide ja rebaste maailm. See kontseptsioon võiks tunduda suunav ja kuiv, kui poleks näitlejate päästvat mängu. Veel kord tuleb tõdeda, et „Tabakerka" näitlejate meeskond annab ette mitmeidki punkte nii mõnelegi pealinna tuntud näitlejate trupile. Ja Bogomolovi peamine teene polegi selles, et ta paiskas vaatajatele näkku vihast ja kibestumisest läbiimbunud kontseptsiooni, vaid selles, et oskas mängu stiihia õigesti ära kasutada. Näitlejad mängivad „Huntides ja lammastes" peenelt ja innukalt.
Ajalehest „Izvestija"

Etendus kestab 2 tundi 40 minutit ühe vaheajaga


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman