Kuldne Mask 2021: Kogutud teosed

Autor: Jevgeni Griškovets

Teater Sovremennik, Moskva

Lavastaja Viktor Rõžakov
Kunstnik Nikolai Simonov
Näitlejad Marina Nejolova, Aljona Babenko, Dmitri Lõssenkov/Nikita Jevfemov, Svetlana Ivanova, Sergei Novosad, Maksim Razuvajev, Georgi Tokajev

Sünkroontõlge eesti keelde

Nagu märgitakse teatri pressiklubis, on näidend 'Kogutud teosed' süvenemine samaaegselt nii ühe perekonna kui ka terve inimkonna saatusesse. See on katse mõistatada ära absoluutse õnne kood ning saada aru, kas see on üleüldse võimalik. See on uus näidend 'tunnete ja peente mateeriate meistrilt' Jevgeni Griškovetsilt, kelle teoseid on mängitud eesti lavadel varemgi, ta on ka monoetenduste autor ja esitaja, millega ta igal aastal Tallinna külastab, pidev Eesti kirjandusfestivalidel osaleja. 'Kogutud teosed' on tekst, mille ta lõi 2020. aastal, seda pole seni kordagi lavastatud ja isegi mitte avaldatud.

Kuid 'Kogutud teosed' on nn uus Griskovets, kes on raskesti äratuntav: siin kasvavad autorile nii omased äärmuslik siirus ja väga peened läbielamised üle igavikuliste filosoofiliste kategooriate mõtestamiseks. See on inimteaduslik tekst, süvenemine kõige tähtsamasse, mis ühendab kõiki maakera elanikke – ääretult erinevaid ja paradoksaalselt väga sarnaseid.


'Kogutud teosed' räägib eelkõige hüvastijätust minevikuga ning uuest ajastust, mille foonil Marina Nejolova kangelanna tundub ääretult sisuka inimesena, tohutu sisemaailma ja põhjatu sallivusega. Ta ei pea kelleltki laenama pehmust, taktitunnet, sisemist intelligentsi ega valmisolekut stereotüüpe lõhkuda.

Veel loodab ta 'eredale' kõikehõlmavale suhtlemisele, vaatamata sellele, et elu on muutunud värvituks. No vähemalt erandkorraski ...

Viktor Rõžakovi lavastus koosneb muuhulgas ka kultuurikoodide vahetustest ning põlvkondade vahelisest katkestustest, täiesti erinevatest vaatenurkadest elule, mis samas perekonnaski kokku ei lange. Inimesed, kes tegelikult oleksid ju pidanud teineteisega kokku kasvama, tiirlevad erinevatel orbiitidel ega tea, kuidas nad võiksid kokku saada.

Internetiväljaanne Teatral Online


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman