Kuldne Mask 2019: Kõik pole kassile vastlapäev

Autor: Aleksandr Ostrovski

Mossoveti-nimeline teater, Moskva
 
Lavastaja: Viktor Šamirov
Kunstnik: Ljoša Lobanov
Kostüümikunstnik: Andrei Klimov
Valguskunstnik: Jelena Perelman
 
Osades: Jevgeni Steblov, Jelena Valjushkina, Mark Vdovin, Valentina Kareva, Jana Lvova, Julia Hlõnina

Kuldse Maski 2017. aasta preemiate nominatsioonid: "Parim väikese saali draamalavastus", "Parim lavastajatöö", "Parim meesroll" (Jevgeni Steblov).

Üks teema, mille juurde Ostrovski ikka ja jälle naaseb, on kaasavaratu neiu, kes on vene olustiku hierarhias kõige kaitsetum lüli. Aeg-ajalt veab aga sellel neiul tohutult, nagu juhtub näidendis "Kõik pole kassile vastlapäev".

Viktor Šamirov on eemaldunud dramaturgi määratlusest "näidendi eskiis" ning valinud Ostrovski lavastamiseks itaalia maskikomöödia laadi. Tegevus areneb hoogsalt, intriig sõlmub bravuurikalt. Näitlejad käsitsevad dramaturgi repliike nagu vehklejad rapiire. See pole suurte sõnade, vaid pigem säravate etteastete ja täpsete karakterite teater. Paradokside tulevärk. Alles vahetult enne finaali saab selgeks, et õnnelik lõpplahendus pole midagi muud kui juhuslikult sülle kukkunud loteriivõit.

Ajaleht Novõje Izvestija

Inimesel on alati valik. Sellele lihtsale, kuid ikka ja alati kibedale tõele on ehitatud Viktor Šamirovi lavastatud "Kõik pole kassile vastlapäev" Mossoveti-nimelise teatri katusealusel laval. Askeetlikus laadis keerulise stsenograafia ja rekvisiidihunnikuteta lavastus koosneb vaid kahest komponendist: lavastajatöö ja näitlejate mäng. Selgub, et sellest piisabki haarava vaatemängu loomiseks.

Ajaleht Novaja Gazeta


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman