Kuldne Mask 2017: Sammude muusika

Autor: Anna Novikova
Lavastaja: Aleksandra Lovjannikova

Moskva Filharmoonia ja Baby Lab

Helilooja Anna Pospelova
Animatsioonikunstnik Mihhail Zaikanov
Näitlejad Lina Zahharane, Pjotr Vjatkin, Ivan Dmitrašo
Muusik Maria Koreškova (flööt)

Kas olete kunagi näinud, kuidas tehakse heli multifilmidele? Ei ole? Aga meie näitame teile seda! Etenduses 'Sammude muusika' helindavad näitlejad otse vaatajate silme all multifilmi, mis on meie projekti jaoks spetsiaalselt ja käsitsi tehtud. Neid aitavad aga ebatavalised pillid, mis imiteerivad vihma ja äikest ning igasugused käepärased vahendid nagu tärklis, mis krudiseb täpselt nagu lumi…

Aga igapäevaseid asjad sobivad mitte ainult helide tekitamiseks – näitlejad esitavad neil ka tõelist muusikat! Meie loo peategelaseks on ju andekas – mis siis, et seejuures natuke tuulepäine – poiss Petja, kes kuuleb muusikat kõikjal, olgu siis tänavamüras, paduvihmas, koolis tööõpetuse tunni ajal…

Lavastuse meeskond tegeleb uue suuna otsimisega muusikateatis, kus pillide rollis on kõige tavapärasemad asjad. Autorid usuvad, et selline lähenemine arendab laste fantaasiat, laiendab nende arusaama kunsti võimalustest ja veenab selles, et looming on kättesaadav igaühele.

Kui palju saladusi peidab endas kinoekraan! Mis toimub filmikaamera objektiivi taga? Kuidas tekib see ime, et multifilmide joonistatud tegelased hakkavad inimhäälega rääkima? Kes aitab neil ellu ärgata?

Kes sahiseb, krigiseb, vuliseb ja haugub? Milline on see võlur, kes loob sammude, plaksude ja ohete muusikat? Me avame teile selle saladuse, viime teid maailma, kus sünnivad helid ja te saate ka ise proovida helindada väga lõbusat ja kärarikast multifilmi.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman