Kuldne Mask 2017: Helikon-Opera solistide galakontsert

Moskva muusikateater 'Helikon-Opera' on üks Venemaa nooremaid muusikateatreid, vanust on tal pisut üle veerandi sajandi. Teater pälvis kiiresti publiku suure armastuse ja teenis ära ooperiringkondade kindla tunnustuse, mille kinnituseks on üheksa 'Kuldset Maski' erinevates kategooriates erinevatel aastatel ja ta teised prestiižikad auhinnad.

Teatri repertuaaris on üle 75 unikaalse lavastuse. 'Helikon-Opera' püüab alati väljuda nn mugavustsoonist, vältida sissetöötatud lavalisi lahendusi ning üllatada lähenemise uudsuse ja julgusega, väljapaistvate vokaalsete ning draamaosatäitmistega, säilitades seejuures vägagi hoolika suhtumise helilooja loomingusse. Saalid on alati väljamüüdud. See on üks huvitavamaid ja külastatavamaid pealinna teatreid.

Teatri 'Helikon-Opera' looja ja kunstiline juht on Dmitri Bertman, ta on ise lavastanud üle saja lavastuse nii Venemaal kui ka piiri taga, seal hulgas ka Eestis. Teater on mitmeid kordi osalenud Birgitta-festivalil. Möödunud aastal toimusid 'Helikoni' väga edukad gastrollid rahvusooper Estonia laval etendusega 'Tsaari mõrsja'.

Festivali 'Kuldne Mask 2017 Eestis' raames kutsutakse ellu teatri eriprojekt, milleks on ooperi 'Doktor Haass' Euroopa esietendus. Etendus on esitatud Kuldse Maski preemiale kuues kategoorias.

'Helikoni' trupp koosnes algselt seitsmest entusiastist, tänaseks töötab teatris üle 500 inimese. Teatril on väga tugev solistide ansambel, kellest paljud on Venemaa teenelised kunstnikud, rahvusvaheliste konkursside ning preemiate laureaadid. Teatril on samuti koor ning sümfooniaorkester, mille muusikud annavad lisaks teatritööle ka kontserte Moskva parimates saalides. 'Helikoni' solistid esinevad nii Euroopa kui ka Ameerika prestiižikatel ooperilavadel.

Sillamäe kontserdist võtavad osa Lidia Svetozarova (sopran), Aleksandra Kovalevitš (mezzo-sopran), Dmitri Ponomarjov (tenor), Konstantin Bržitski (bariton), Dmtiri Skorikov (bass). Õhtu programm sisaldab ooperi, opereti ja džässi hitte, samuti laule ning romansse.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman