Kuidas ta seda teeb?

Teater: Theatrum
Autor: Kaido Rannik ja Kristo Toots

Kulisside taha kiigata on saanud vähesed. Meie tahame vaatajatele seda võimalust pakkuda. On kaks näitlejat, kes teevad proovi ühe tekstiga, et minna castingule. See oleks nende elu šanss läbi lüüa, pääseda suurele lavale. Aga see ei ole lihtne, sest hakkama tuleb saada ise. Ei ole lavastajat, kunstnikku, muusikalist kujundajat, valgustajat, inspitsienti, isegi koristajat pole. Ideed ka ei ole. On ainult lehekülg dialoogi, mis tuleb silmapaistvalt ette kanda. Aga millestki tuleb ju alustada.

Miks teater? Mis on teatri mõte? Mis on elu mõte? Kuidas teater toimib? Kuidas näitleja roll valmib? Kuidas ta seda teeb?

Lavastuses astuvad üles autoritena, lavastajatena, näitlejatena, kunstnikena, lavameistritena, valgustajatena, rekvisiitoritena ja muusikaliste kujundajatena Kristo Toots ja Kaido Rannik. Maskide autor on Rosita Raud, kostüümikunstnik Jana Wolke. Lavastuse valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital. Piletid hinnaga 90 ja 70 krooni on müügil Theatrumi kassas Vene 14 III korrus (E–R 12–17 ja tund enne algust).

MIKSTEATER. Miks selline nimi? Miks ka mitte. Sageli unustatakse teatritegemise juures ära see, miks teatrit tehakse. Teeme kõik selleks, et seda ise mitte unustada, et see hoiaks me meeled virged. "Miks" teatri nimes viitab justkui mingile küsimusele. Ja küsimusi me oma lavastustega just esitada tahamegi. Me ei taha anda vastuseid, vaid panna vaatajad mõtlema küsimuste üle, mida me esitame. Ja veel – üks meie eesmärke on uurida, kuidas erinevaid teatriesteetikaid kokku sulatada (miksida) saab, kuidas ja kas nad koos toimivad.

Tegemist on laiema üldsuse jaoks uue ja veel vähetuntud teatriga. Miksteatri asutasid 2007. aastal kolm Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppe lõpetanud näitlejat. Miksteatri lavastuste eripäraks on, et lavastuse kontseptsioon ei ole ühe inimese (lavastaja), vaid rühma näitlejate koostöö tulemus. Samuti oleme oma lavastuste tekstid kirjutanud ise. Tekstid aga sünnivad proovide käigus improviseerides.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman