Kui kiiresti need õnnetused

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Alexis Steeves, Rain Saukas
Lavastaja: Alexis Steeves, Rain Saukas
tantsulavastus

„Kui kiiresti need õnnetused" on Eestis elava ameeriklase Alexis Steeves'i ja eestlase Rain Saukase esimene koostöö. See on esteetilise tõlke eksperiment. Meid võlub, mis võib tõlkes kaotsi minna ja mis võib lisaks sündida. Avastuse nimel laseme me oma esteetilistel tõlgendustel korrumpeeruda protsessi käigus. Olles kasvanud erinevates kultuurides ja riikides ning esindades erinevaid sugupooli ja liikumisstiile, on meie tööprotsessi oluliseks osaks jälgida meie endi stampe ja oletusi nii füüsise kui dramaturgia kontekstis. Füüsiliste artistidena usume, et keha ja intellekti esteetikad on lahutamatud.
Jälgime ja analüüsime üksteise liikumist ning proovime erinevaid võimalusi, mis meid liikuma paneb, ning samas tehes kompromisse, oleme me avastamas omaenda lihtsustatud, igapäevase füüsilise esteetika, millel on oma peenekoelised märksõnad ja tähendused
Kui laval on mees ja naine, astub koheselt ja vältimatult mängu armastusdueti arhetüüpne narratiiv. Meie väljakutse loojatena on seda igavest narratiivi mitte eitada, aga ka mitte sellele toetuda.

Alexis Steeves on ameerika päritolu kaasaegse tantsu kunstnik, kes elab Tallinnas. alates 2001.a. on Alexis teinud koostööd Monster Movement Collectivega New Yorgis ning ta on osalenud selliste koreograafide töödes nagu: Susan Osberg, Onye Ozuz, Bryan Hayes ja Cid Pearlman.

Rain Saukas on õppinud Fine 5 Tantsukoolis alates 2002. a. ning olnud Fine 5 Tantsuteatri liige tuuridel Euroopas, Venemaal ja Koreas. Rain on osalendu ka selliste koreograafide töödes nagu: Noemie LaFrance /CAN/, Cid Pearlman /USA/ ja Jenni Kivela /FIN/.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman