Kristjan-Jaak laskub maa peale

Teater: Tartu Uus Teater
Autor: Andres Keil
Esietendus 5. augustil 2010 Raadi mõisa pargis

Eesti Teatri Festivali, Tartu Uue Teatri ja Valmiera Draamateatri koostööprojekt.

Teksti autor ja lavastaja on Andres Keil, kunstnik Tõnu Lensment.

Nimiosas Jim Ashilevi (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia), teistes osades Jekaterina Novosjolova, Elina Pähklimägi, Jaanus Johansons (Valmiera Draamateater) ja Kristjan Sarv.
Lavastuses teeb kaasa The Peeter Volkonski Band koosseisus Peeter Volkonski, Peeter Jaska (bass), Tamur Marjasoo (kitarr), Kaarel Tamra (klahvpillid) ja Hans Kurvits (trummid).

“Kristjan-Jaak...” on eklektiline lugu Kristjan-Jaagust, kes on praegu siin. Ja Alo on siin. Ja siin on ka läti luuletaja Eduards Veidenbaums. Olles siin on nad ka omas ajas. Aeg on teatavasti üldse suhteline mõiste, nii, nagu on relatiivne ka meie suhtumine aega. Ehk isegi on relatiivne meie suhtumine kohta. Aga see pole tegelikult oluline.

See on väga Tartu lugu – ja Tartu, nagu me teame, ei ole mitte pelgalt Tartu, Tartu on sulatusahi ja elukool. Ja see on väga ülikooli lugu – ülikool, nagu me teame, ei ole mitte pelgalt ülikool, ülikool on keskkond, kohati võimu ja vaimu põrkumiste ja põkkumiste koht. Ja see on lugu noorest inimesest, noorest hingest. Lugu noore hinge otsingutest, rännakust hinge rahulduseni. Kui seda on võimalik saavutada. Ja kes oskab lõppude lõpuks ütelda, kas parem on maa peal, taevas või maa ja taeva vahepeal kiikudes?

Ja veel, kui kellelgi on eriti terav sotsiaalne närv, siis ka see saab puudutatud.
Kristjan-Jaak laskub maa peale.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman