KorFest 2017: Kiisu all ah! / Kaks

Autor: Kristin Tagam; Kirsi Mari Lepik
Esietendused 18. aprillil 2017 TLÜ teatris Stella

Kristin Tagam BA "KIISU ALL AH!"

Juhendaja Maria Goltsman
Valguskujundaja Ants Kurist
Muusika: Ludwig van Beethoven, Beyonce, Licantropus, Tiggs Da Author
Laval Siim Praats, Allar Valge, Karl-Gustav Kasemaa

Naine / mees; ürgne, tuttav ning mesimagusalt tuntav tänapäevases kütkes. 

Pärast 14 aastat tantsimist Tantsuansamblis Sõleke, avastas Kristin Tagam enda jaoks kaasaegse tantsu, eriti paelus teda põrandatehnika, mis kütab kirgi siiani. Kristin on kaasa teinud mitmetes lavastustes Eestis kui ka osalenud tantsufestival-võistlustel välismaal. 

Kirsi Mari Lepik BA „KAKS“

Juhendaja Heili Einasto
Kunstnik Meeri-Ann Ostrov
Helikujundaja Anna-Maria Jams
Laval Liise-Marie Valgi, Marta Jamsja, Maarja Eliisabet Roosalu

Kaks reaalsust - üks päris tegelikkus ning teine, mis esmalt eksisteerib kellegi peas, hiljem paberil ning lõpuks kellegi kolmanda peas. Kirjutad ja trükid ja lood, aga mis juhtub kui sa jutustad läbi sõnade ja keele mingit lugu ning sätid seda oma äranägemise järgi … Aga mis siis kui see saab valmis? Kas see saab läbi? Või elab edasi? Kes on need kaks? Või oled sina see kaks? Kui miski saab valmis, kas ta saab siis läbi? Kas see ongi kõik? See on lavastus sellest, millise maailma loob üks trükimasin ning millist elu hakkab elama paberile pandud lugu.

Kirsi Mari Lepik alustas oma tantsuteed juba varakult ning on kokku puutunud tantsuga väga erinevates vormides. Kõige südamelähedasem on talle idamaise tantsu maailm ja kultuur, millega Kirsi Mari on tegelenud pikaajaliselt ning väga põhjalikult. Temast on selles valdkonnas saanud juba praeguseks hinnatud artist ja õpetaja nii Eestis kui ka välismaal. Ülikooliõpingute ajal on Kirsi Mari kokku puutunud tantsukunsti väga avarate võimaluste maailmaga ning aru saanud, et avastamist on veelgi rohkem kui arvata oskakski.

---

TLÜ koreograafia õppekava korraldab alates 2008. aastast õppekava mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali KorFest, kus läbi aastate on kevadeti avalikule esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi. Etendused on loodud lõpetajate endi poolt, kuid lisaks lõpuetendustele esitatakse igal aastal ka professionaalsete koreograafide käe all valmivaid lavastusi eesmärgiga anda tudengitele võimalus osaleda tantsulavastuse väljatoomise "laboris" ning professionaalses loomeprotsessis.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman