KorFest 18': "Ilmsi unes" & "Meri põlvini"

Autor: Kerstin Vnukova, Maarja Eliisabet Roosalu
Esietendused 9. jaanuaril 2018 Kumu auditooriumis

KERSTIN VNUKOVA (BA 2018) "ILMSI UNES"

Pühad. Kas tead, kust pärinevad igal aastal tähistatavad pühad? Miks neid tähistatakse? Millisteks on need muutunud tänapäeva tarbimisühiskonnas? Kas detsembrikuu värvilisest sitsist-satsist piisab, et inimesed ei tunneks ennast üksikuna ja mahajäetuda?
Hirm jälitamise ees. Mis juhtub, kui sind jälgitakse mitte kaamera kaudu kuskil kaugel, vaid siin samas, praegu, sinu toas? Kuidas hirmust lahti saada? Kas loodad, et prints valgel hobusel päästab sind või vaatad probleemile silma iseseisvalt?
Sulle ei meeldi, mis toimub päriselus, meeldib vaid unistada oma ideaalmaailmast. Kas lepid reaalsusega või põgened unistustesse?
Kutsun teid kaasa mõtlema nendel teemadel. Kui olete väsinud mõtlemisest, siis tulge lihtsalt vaatama ilusat liikumist ja nautima mõnusaid jazzirütme.

Tantsijad: Aneta Varts, Allar Valge, Sandra Põld, Richard Beljohhin, Maria Maandi, Markus Aru, Maarja Eliisabet Roosalu, Marko Reitalu, Daniil Volkov
Kostüümikunstnik: Silvia Sigrid Sillaots
Helikujundaja: Haendel Gabriel Guerrero Solis
Grimmeerija: Janne Johanson
Videokunstnik: Regina Rähn
Juhendaja: Heili Einasto

Oma tantsuteekonda alustasin Tantsuteater Radas, kust sain tugeva põhja klassikalises tantsus, karakter- ja jazztantsus. Peale tantsukooli lõpetamist hakkas mind rohkem huvitama kaasaegne tants, täiendasin ennast ETA tantsukoolis, Eesti Tantsuakadeemias ja mitmetel workshopidel. Lapsest saati olen unistanud tantsuõpetaja ametist. Õnneks see unistus täitus! Hetkel huvitavad mind erinevad jazztantsu stiilid ja vormid. Armastan jazzmuusikat, mis oligi peamine inspiratsiooniallikas minu lavastuseks. Tahan jagada seda armastust teiega!

MAARJA ELIISABET ROOSALU (BA 2018) "MERI PÕLVINI" 

Pistan varbad sooja merre ja mõtlen, et see võiks olla samal ajal nii pahkluuni kui üle pea. Ma ei tea seda enne, kui pole sisse hüpanud. Aga sukelduda on hirmus, sest ma ei tea, kui sügav meri on. Mis siis kui ma sinna ära upun? Mis siis kui ma end ära põrutan? Mis siis kui lained löövad pea kohal kokku ja enam ei saagi välja? Kas sa hüppad koos minuga?
Päike on juba palav, aga ma ei taha veel minna. Ma tahan veel sinuga olla. Veel sulle silma vaadata, veel korra hoida su käest. Kui me ei peaks samale kaldale tagasi jõudma.
Ma annan sulle selle juulikuu päikese, kui ma kartsin nii väga ja ei teadnud veel mitte midagi. Kui ma kartsin tohutult. Kui ma veel ei teadnud, et meri võib olla põlvini.

Laval: Elle Maria Viies, Karmen Teesi Pregel, Kertu Kasemets, Maryn-Liis Rüütelmaa, Allar Valge, Karl-Gustav Kasemaa, Mark Monak, Markus Monak
Kostüümikunstnik: Susanna Peters
Muusika: jasperino
Fotod/plakat: Harli Jaanimägi
Juhendaja: Sille Kapper

Ma alustasin rahvatantsuga, kuid suuremaks saades tekkis huvi kaasaegse tantsu ja selle erinevate viiside vastu. Kaasaegset tantsu peangi kõige rohkem oma asjaks. Viimastel aastatel on sellele lisandunud tänavatants, eriti house. Oma loomingus ja tegemistes proovin kombineerida kõike, millega olen kokku puutunud.

KorFest on Tallinna Ülikooli koreograafia õppekava lõputööde festival.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman