KorFest 18': "00:00" & "Lõkkel"

Autor: Helin Jürmann, Liise-Marie Valgi
Esietendused 10. jaanuaril 2018 TLÜ teatris Stella

HELIN JÜRMANN (BA 2017) "00:00"

Igal lõpul on algus ja üleminek. Perioodne vahepala, kus me kohtume ja kõik vana olnu hääbub ja talletub. Aeg annab meie tegudele tähenduse ja väärtuse. Mis saaks, kui meil oleks võimalus taaskülastada oma elu tähtsamaid ja eredaimaid momente, mis meid on vorminud „Minaks“.  Kui palju vana, kadunud, uut leitakse? Kui palju sümboleid, hetki, nähtut, maailmavaateid, arusaamu, kogetut suudaksime kokku lugeda! Kes langetab meie eest otsused? Kas kuuluvad kõik valikud meie elus endi teha ja vastu võtta?

Tantsijad: Aleksandra Polokainen, Helin Jürmann, Katre Sabbal, Rea Haljasmäe, Richard Beljohin
Kostüümikunstnik: Krete Beljaev
Dekoratsioonid: Kristi Kalmus
Tšello: Angelika Anette Antsmäe
Grimm: Anya Manya, Karin Friedrichson
Muusika: Nine Inch Nails, Gustav Mahler, taTu, Tom Jones, Pet Shop Boys
Juhendaja: Renee Nõmmik

Legendi järgi olevat väike Helin tatsanud juba ema kõhus olles saati, hõivanud sealse tantsuplatsi ning põhjustanud mitmeid unetuid öid mõlemale osapoolele. Sellest ajast peale pole suutnud paigal püsida ning elust on saanud üks lõpmatu tants. Teise varjundina endast olen laulnud ETV muusikastuudios 10 aastat ning lõpetanud Tallinna Muusikakooli tšello erialal. Mu enda koostise aluseks on alati kirg ja inimesed, uued kogemused ja vanade tuulte segu, huvipakkuvad mõtted ja ideed pidevas muutuses. Elu on läbi minu silmade tants, kus kõik peab olema elav, jagav, õppiv, arenev ja ka laialivalguv .

LIISE-MARIE VALGI (BA 2017) "LÕKKEL"

Mis juhtub, kui kaks erinevat kokku saavad? See on lavastus alati korduvast ja ikka erilisest. Nii pööriöös kui ka armastuses on alati olnud midagi salapärast, rõõmsat ja kurba. Põline on ikka kohtunud nüüdsega. Nii ka selles lavastuses.
Lavastuses on ühendatud moderntantsu ja pärimustantsu elemente, et näha ja näidata mõlemat uuest ja veidi tavapäratust vaatenurgast.

Tantsijad: Ingrid Elsa Mugu, Maarja Eliisabet Roosalu, Kirsi Mari Lepik, Lisanna Tälli, Rando Luik, Richard Ploompuu.
Valguskunstnik: Ants Kurist
Muusika: Maarja Nuut
Juhendaja: Sille Kapper

Liise-Marie tegeles tantsuga juba 4-aastaselt. Tantsuõpinguid alustas ta Kaie Kõrbi Balletistuudios. Peale 8 aastat balletistuudios tantsimist valis oma tantsuteekonna jätkamiseks tantsuansambel "Sõlekese", kus tantsib ja õpetab praegugi. "Tee kõike nii, nagu sa oleksid üks suur kunstnik!"

KorFest on Tallinna Ülikooli koreograafia õppekava lõputööde festival.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman