Kontakt

Teater: Von Krahli Teater
Autor: Helde, Reinup, Ruumet, Saariste, Toomla, Luiga
Esilinastus 6. märtsil 2015 üheaegselt nii Von Krahli Teatris kui ka Kinos Sõprus

Von Krahli Teatri filmikogumik “Kontakt”:
MARTTI HELDE “Superbia” - isa ja poeg teevad Jumala palge ees omavahelises suhtes lõpparve ning avastavad, et veresidet ei murra isegi surm.
TRIIN RUUMET “Reeda sünnipäev” - Von Krahli Teatris antakse publikule etendus, mis võtab tüki küljest ja jätab jälje kogu eluks.
VALLO TOOMLA “Metanoia” - fotograaf Järvet Järvet saab tööpakkumise, mis muudab ta päeva korraga väga imelikuks. Võimalik, et ka edasise elu.
RAIGO SAARISTE “KuuKu kontakt” - ranges tehismaailmas hammasrattana elav noormees Kuuku näeb und vabadusest ja see teeb temast hoopis tülika liivatera hammasrataste vahel.
MARIA REINUP “Mann Tanzt” - sihikindel mees jõuab jälile saladusele, miks on oluline, et inimene tantsiks.

Kassett koosneb viiest loost, mis valmisid viie Eesti tulevikulootuse käe all – režissöörid Martti Helde, Maria Reinup, Triin Ruumet, Raigo Saariste ja Vallo Toomla. Selle kassetiga jätkab Von Krahli Teater 2005. aastal “Tabamata imega” algatatud traditsiooni viia kokku uus teater ja uus kinokunst. Toona Eduard Vildet remiksides kohtusid Krahli trupiga sellised režissöörid nagu Andres Maimik, Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi, Rainer Sarnet, Marko Raat ja Marianne Kõrver. Kuna vahepeal on peale kasvanud uus põlvkond filmi- ja teatritegijaid, oli aeg küps järgmiseks peatükiks – “Kontaktiks”.

“Kontakti” viis lugu on nii sisult kui stiililt väga erinevad. Kui “Tabamata ime” puhul oli autoritel ühiseks lähtepunktiks konkreetne alusmaterjal, Vilde kuulsaim näidend, siis nüüd oli stardipakuks teema: kontakt, kokkupuude millegi ebatavalise, ebamaise ja uskumatuga. Argireaalsuse põrkumine fantastikaga, siinpoolse kohtumine sealpoolsega. Vaata ka filmikogumiku postrit, kus tulnukas oma tõelist palet videokassetiga varjab.
Filme ühendab ka tootmisviis. Režissööridele esitati teatri poolt ranged piirangud – väike eelarve ja vähe aega. Kõlab nagu iga teine Eesti film, kui nüüd mõtlema hakata. Siiski, antud juhul kinkisid need piirangud autoritele vabaduse proovida mida iganes, ilma et keegi pärast süüdistama või mõnitama tuleks. Neil oli võimalus hullu panna. Seda vabadust peab noortele andma. Muidu nad hakkavad juba alguses end tagasi hoidma ja tsenseerima. See ei mõju loomingule hästi.

“Kontakt” ei ole telefoniraamat ega Linnateatri vestlussaade.
“Kontakt” on viis pildikest Eesti filmi tulevikust.
“Kontakt” on värske teatri ja kino kohtumispaik.

Filmid:
Martti Helde “Superbia”
Raigo Saariste “KuuKu Kontakt”
Triin Ruumeti “Reeda sünnipäev”
Vallo Toomla “Metanoia”
Maria Reinupi “Mann Tantz”

Näitlejad: MARI ABEL, JIM ASHILEVI, TAAVI EELMAA, MARI JÜRJENS, KAIT KALL, OTT KARTAU, LIIS LINDMAA, LOORE  MARTMA, MAILI METSSALU, MADIS MÄEORG, TÕNIS NIINEMETS, IVO REINOK, TIINA TAURAITE, JUHAN ULFSAK, LIINA VAHTRIK, RAGNE VEENSALU, KAIDO VEERMÄE 

Operaatorid: STEN-JOHAN LILL, ROBERT LINNA, ERIK PÕLLUMAA, IVAR TAIM
Kunstnikud: KETLIN KASAR, KRISTINA LÕUK, MATIS MÄESALU, KRISTJAN SUITS
Tegevprodutsendid: ELINA LITVINOVA, ELARI LEND, MAIE ROSMANN-LILL, KRISTJAN PÜTSEP, GRETA ROOSAAR
Kuraator: PEETER JALAKAS
Konsultant: JIM ASHILEVI
Produtsent: MIRKKA MAIKOLA
Produktsioon: Von Krahli Teater
Koostööpartnerid: Balti Filmi- ja Meediakool, Allfilm, Alasti Kino, Kinosaurus ja Lendfilm
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut
Pikkus 84 min.
Inglise ja vene subtiitridega

Linastused Von Krahli Teatris ja kinodes üle Eesti, Von Krahli Teatri linastuste piletid müügil ainult Von Krahli uues piletisüsteemis pilet.vonkrahl.ee/Event/4114/ ja  Von Krahli Teatri kassas (Rataskaevu 10) E-P 10:00–00:00

Filme näitavad: Von Krahli Teater, Kino Sõprus, Kino Artis, TTÜ Kino, Elektriteater, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Sakala Keskus, Haapsalu Kultuurikeskus ja teised kinod üle Eesti.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman