Kolm torukübarat

Teater: Endla Teater
Autor: Miguel Mihura
Lavastaja: Enn Keerd
sõnalavastus
Esietendus 14.märtsil 2015 Endla teatri valges saalis

autor Miguel Mihura
tõlkija Maria Kall
lavastaja Enn Keerd
kunstnik Kaido Torn
osades Feliks Kark, Nora Aurora Vahenurm, Laura-Retti Laos, Oskar Seeman, Mihkel Tomberg, Triin Killing, Deborah Kuusik, Braien Mekleš, Ivo Orav, Steven Andreas Sinimeri.

On Dionisio pulmaeelne õhtu ning ta ööbib ühes väikeses hotellis. Noormees peab tegema enda jaoks keerulise otsuse, millist oma kolmest torukübarat pulmas kanda. Korraga siseneb Paula, tantsija tsirkusetrupist, kes samuti samas hotellis peatuvad. Ta näeb Dionisiot oma kolme torukübaraga, peab teda ekslikult žongleerijaks ja haarab poisi endaga kaasa kõrvaltoas toimuvale peole. Nii saab Dionisio selle õhtu jooksul kogeda tsirkusetrupi liikmeks olemise lõbu ja pöörasust ning kohtub kõige omapärasemate tegelastega. Hommikul ei tundu tavaline elu ja abielu enam talle kuigi meelitav.

Näidend otsib vastust küsimusele, kas tõeline õnn on üldse kunagi saavutatav ja mis on selle hind. Või mõjub muru teisel pool alati rohelisemana ning me jääma igavesti tahtma seda, mida meil ei ole.


Lavastaja ja Noortestuudio juhendaja Enn Keerdi sõnul on Mihura näidend oma absurdihuumoriga jäänud talle juba ammu silma. Näitemängu algversioonis läinuks vaja palju näitlejaid, kuid Noortestuudio tarvis kahandati tegelaste arvu poole võrra ja alles jäid põhitegelased. Samas on iga stuudiolane saanud rolli, mis nõuab tööd karakteriga, sest kehastada tuleb väga erinevaid tegelasi.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman