Kolhoos

Autor: Merle Jääger
Lavastaja: Tarmo Tagamets
sõnalavastus
Esietendus 16. juulil 2009 Tartu Hansahoovis

Kunstnik: Triinu Pungits
Näitlejad: Egon Nuter, Liina Tennosaar, Merle Jääger, Tarmo Tagamets, Mait Trink, Inga Allik, Meelis Hansing, Irina Võsaste

Kes mäletab, misasi on kolhoos? Oli säärane nõukogudeaegne ühismajandamise vorm maarajoonides. Ei ütleks, et see oli vabatahtlik organisatsioon, aga seitsmekümnendateks lõid mitmed neist kaunikesti õitsele. Kolhoosides andsid tooni põllud, laudad, traktorid ja muu maaviljeluseks ning karjakasvatuseks vajalik butafooria. Majandites elasid inimesed- lollid, targad, kavalad, kiiksuga, tõsimeelsed, lõbusad- ühesõnaga, nagu mujalgi. Meie näitemängus näetegi, kuidas mööduvad paar päeva enne suurejoonelist lõikuspidu "Leninliku sõna" kolhoosis, mis asub Lõuna-Eesti maalilisel kuppelmaastikul. Veedate meiega aega laudas ja remonditöökojas, aga kiikate ka kontorisse, kust seda organismi juhiti. Näete , kuidas pidid inimesed töötama sotsialismi viljastavates tingimustes, tutvute meie tubli ja tööka kolhoosiperega.
Lõpuks olete palutud lõikuspeole, kus osaleb ka tähtis külaline Moskvast! Punase niidina jookseb läbi kolhoosielu lehm Koidula, kellel on kõrvaline, ent tähtis roll. Saate teada, kuidas ja mis asjaoludel sai esimees endale perekonnanimeks Tšik, mis juhtus veterinaar Senniga, mida kasulikku saab teha kahe tee sõelaga ning mis on Fridolini süsteem.

Sooduspilet kehtib lapsele alates viiest eluaastast, õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, invaliidile ja invaliidi saatjale koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal)
ning grupile korraga 20 või enama pileti ostmisel.
Kuni viieaastastele on sissepääs tasuta, juhul kui istub saatja süles.

Piletid müügil ka enne algust kohapeal.
Sissepääs alates kell 17.30.
Kestus 2 tundi (vaheajaga).
Etendus toimub vabas õhus.
Fotoaparaat, kaamera – lubatud.
Ligipääs ratastooliga – võimalik korraldajale etteteatamisel.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman