Kodu(tus)igatsus

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Nele Suisalu
Lavastaja: Nele Suisalu
tantsulavastus
Esietendus juunis 2010 Uzes'is Prantsusmaal

Idee, esitus: Nele Suisalu
Kunstiline abi, fotod, heli ja lava: Florent Hamon
Assistent: Madli Teller
Kunstiline juhendaja: Latifa Laâbissi
Muusika: Pariisi metroo tänavamuusikud, Mistinguett, Elvis Presley
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, Uzès danse, SmartFr
Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Kuula:

Lennus lennuki tasakaal: kiirus vs raskusjõud.
Lavastus on inspireeritud magamisest. Asjaolust, et magava keha tegelik asukoht muutub tema omaniku jaoks ebaoluliseks. Magava keha/inimese olemasolu on kontrolli alt ja kontekstist väljas ("lahti ühendatud" teda päriselt ümbritsevast). Niisiis magamist võib kujutleda kui asukohta, mis tühistab kõik ülejäänud ja muutub pärispaigaks. Magades oleme hõivatud enese ümber töötlemisest, uuesti üles ehitamisest ja ümber korraldamisest selleks, et olla võimelised üleühendanud igapäevategelikkusesse ärgates eksisteerima. Magamine on meie viimne kodupaik. Kodu, mida ei saa jätta, välja üürida ega maha müüa. Laval olev keha paigutab end ümber läbides seeria taaskäideldud (igapäeva ja etenduskunstilisi) materjale. Nende tegevuste kaudu püüab seesama keha end pidevalt uuesti üles ehitada ja ümber korraldada selleks, et esinemist jätkata. Neid mitte-kuhugi-jõudmisi saadavad mehaanilised ja mentaalsed helid, mis tekivad kohavahetusest: metroomuusikute hitt-paraad ja ühe vanaldase hääle mälestustemonoloog.

„Kodu(tus)igatsus" esietendus juunis ning on etendatud ka Tanz im August festivalil Berliinis ning Montemor-o-novos Portugalis.

Nele Suisalu on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat, aga lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal. kaasa teinud erinevates improvisatsioonilistest etendustes, töötanud muusikalis ja Fine5 Tantsuteatri etendustes tantsijana. 2007 osales ta kaasaegse koreograafi õppeprogrammis ex.e.r.ce 07, mida juhendasid Mathilde Monnier ja Xavier LeRoy Montpellier' Rahvuslikus Koreograafiakeskuses. Hetkel töötab peamiselt Prantsusmaal tantsija ja koreograafina. 2008. sündis koostöös Florent Hamon'iga etendus „Ball", mida on praeguseks esitatud Eestis, Prantsusmaal, Poolas ja Türgis.

NB! Samal õhtul koos Alissa Šnaideri etendusega "Neon nails and plastic hair"
Õhtu pilet: 80.-/125.-

KODU(tus)IGATSUS on loodud osana projektist LOOPING, mille Euroopa Liidu kultuuriprogrammi toetusel arendas välja Uzès danse CDC koostöös TanzWerkstatt Berlin'i ja O Espaço do Tempo'ga.
www.nomadact.com
http://loopingdance.blogspot.com/2010/04/nele-suisalu-est.html


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman