Kiigeldes priiks

Autor: Urmas Lennuk
Lavastaja: Maili Metssalu
Esietendus 22. juunil 2014 Kolga-Jaani kiigeplatsil

Kunstnik: Kätrin Hanson
Koreograaf: Liis Niller

Näitlejad-lauljad: Kati Ong, Rauno Kaibiainen, Peep Maasik või Karl-Robert Saaremäe, Mairi Jõgi, Kadri Kalda, Silver Kaljula, Maili Metssalu, Katre Kaseleht, Sänni-Lee Lill 

Muusikud: Merike Paberits, Maarja Soomre, Kristel Kutser, Sänni Noormets, Helen Lennuk 


Rändteater tuleb sel suvel välja uuslavastusega, mis keskendub kiigelauludele ja kiikumise traditsioonile eesti kultuuris, tuues esile kiikede olukorra ja staatuse tänapäeval. 

Kiigelaulud on väga omapärase kõlaga ja põneva sisuga. Neid lauldakse kiikumise rütmis ja spetsiifilise tehnikaga. Kiigetoon on selge, vali ja kostab kaugele. Arvatakse, et kiikumisel ja kiigeõhtutel oli varem inimeste elus oluline roll. Kiikumise kaudu võidi suhelda teispoolsusega, esivanematega, loodeti endale edu ja õnne kiikuda. Kiigeõhtud olid peamised kooskäimis- ja lustimiskohad. 

Lavastaja ja dramaturg Urmas Lennuk kirjutas “Vaba Vankri” jaoks kiigetraditsioonist ja vanadest kommetest näidendi tööpealkirjaga “Kiik”, millest Maili Metssalu loob lavastuse. Loos kasutatakse vanu laule, mis on pärit samadest kohtadest, kus lavastust mängitakse.

Rändteatri trupp liigub etenduspaigast etenduspaika hobustel, mille üks eesmärke on äratada Eesti külades tähelepanu ja huvi teatri vastu ning elavdada linnast väljas asuvaid piirkondi. 


Rändteater “Vaba vanker” on tegutsenud alates 2012. aasta suvest. Teater keskendub pärimuskultuuri ja teatri sünteesile. Lisaks teatrielamustele on meie eesmärgiks publiku harimine nii kohaspetsiifilise kui laiema pärimuskultuuri valdkonnas. Teater paneb etenduspaikade valikul rõhu just maapiirkondadele. Rändteatrisse kuuluvad noored erinevatest kunstivaldkondadest, et tekitada interdistsiplinaarset sünergiat.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman