Kevadine ärkamine

Teater: Vaba Lava
Autor: Frank Wederkind
Lavastaja: Armel Roussel
Külalisetendused 10.-13. aprillil 2018 Vaba Lava suures saalis

Dramaturg ja lavastaja Armel Roussel
Lavastaja assistent Julien Jaillot
Valguskunstnik Amélie Géhin
Helikunstnik Pierre-Alexandre Lampert
Kostüümikunstnik Coline Wauters
Valdkondadevaheline koostöö: Nathalie Borlée
Tehnikajuht Rémy Brans
Produtsent Gabrielle Dailly
Lava- ja kostüümikujundus: Ateliers du Théâtre National Wallonie-Bruxelles

Laval Nadège Cathelineau, Romain Cinter, Thomas Dubot, Julien Frege, Amandine Laval, Nicolas Luçon, Florence Minder, Julie Rens, Sophie Sénécaut, Lode Thiery, Sacha Vovk, Uiko Watanabe, Judith Williquet

Prantsuse päritolu belgia lavastaja Armel Rousseli "Kevadine ärkamine" põhineb saksa tuntud ning vastuolulise näitekirjaniku Frank Wedekindi samanimelisel näidendil, mille teemaks on seksuaalsuse tärkamine, tabud, alateadlikud hirmud ja ihad. Kuigi näidendi esmalavastus toimus enam kui 100 aastat tagasi, on selle teose temaatika Armel Rousseli arvates jätkuvalt aktuaalne, värske ning intrigeeriv. Lavastaja on Wedekindi juurde ikka ja jälle tagasi pöördunud. Lavastus, mis valmib koosloome meetodil, kaasab kümmekond näitlejat Prantsusmaalt, Belgiast, Šveitsist ja Jaapanist ning kunstilist meeskonda Belgiast ja Eestist. Lavastusele on plaanitud 2018/2019 hooajaks järg "Kevadine ärkamine 2.0" koostöös eesti kunstnikega.

Teos "Kevadine ärkamine"

Lugu põhineb 1891. aastal Saksamaal ilmunud Frank Wedekindi samanimelisel näidendil. Lugu, mis leiab aset XIX sajandi lõpul Saksamaal, räägib puberteediealistest noortest, kes on avastamas iseennast ja oma seksuaalsust. Originaalnäidend keelati Saksamaal pea sajandiks ära, kuna see käsitleb tabuteemasid abordist enesetapuni. See on erutav segu moraalsusest, seksuaalsusest ja rock'n'rollist.

2007. aastal pälvis "Kevadine ärkamine" 8 Tony auhinda, muu hulgas parima muusikali, lavastuse, stsenaariumi ja muusika eest. Muusikali Londoni-lavastus võitis 4 Laurence Olivier' auhinda (sealhulgas ka kui parim uus muusikal). Esimest korda lavastati seda muusikali Off-Broadwayl 2006. aastal (mängiti 2009. aastani, kokku 888 korda) ja 2009. aastal Londonis. Muusikali CD, mille andis välja plaadifirma Decca Broadway, võitis 2008. aastal parima muusikalishow' eest Grammy auhinna.

Eestis on varem "Kevadist ärkamist" mänginud (küll muusikalina) NUKU teater 2012. aastal.

Armel Roussel

Armel Roussel on prantsuse päritolu belgia teatrilavastaja. Ta on tegev teatrikompaniis Utopia 3, samuti on ta teatripedagoog Belgia Riikikus Etenduskunstide Kõrgkoolis (INSAS). Armel Roussel on regulaarselt viinud läbi töötubasid ja kursuseid Belgias, Prantsusmaal, Šveitsis, Senegalis, Rumeenias ja teistes maades. Alates 1996. aastast kuni käesoleva ajani on ta teinud kokku 24 lavastust Belgia, Prantsusmaa, Portugali, Hispaania, Šveitsi ja Kanada teatrites. Oma lavastuste eest on Roussel pärjatud arvukate teatriauhindadega.

Kaasprodutsendid: The National Theater of Belgium, the Haute-Normandie Center for Dramatic Art jaVaba Lava.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Aprill 2018
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman