Karneval

Teater „Giraffe Royal“ on Peterburi liikumiskoolkonna ja valge klounaadi ere esindaja, paljude rahvusvaheliste konkursside laureaat, nende porfoolios on 25 aastat teatritegemist. Teatri rajajad on Stanislav Varkki ja Larissa Lebedeva.
Näitleja Stanislav Varkkile on omistatud „Klounaadiprofessori“ staatus. Näitlejanna Larissa Lebedeva on Moskva Üleliidulise balletiartistide konkursi laureaat.

Juba palju aastaid teeb teater koostööd suure Asisyaiga – kogu maailmas tuntud klouni Vjatšeslav Poluniniga ja tema šouga „Snowshow“. „Kuninglik kaelkirjak“ on teinud koostööd ka teiste maailma suurusjärgu tähtedega: ameerika filmirežissööri Terry Gilliamiga (projekt „Diablo“, Pariis, Tel-Aviv), jaapani koreograafi Shusaku Takeuchi, Nino Katamadze, Tšulpan Hamatovaga.

Lavastuses „Karneval“ põimuvad andekalt tänavateatri energia, valge klounaad, assotsiatsioonipantomiim, külmrelva valdamise tehnika, tants, iidse rituaalteatri traditsioonid. Peale selle sisaldavad „kuninglikud“ etendused alati drive'i, energeetikat, kuraasi, milles võrdses doosis esindatud tõsilugu ja mõistujutt, müstilised olendid, inglid ja deemonid, klounitarid ja arlekiinid, reaalsus ja fantaasia.

Välisgastrollidel on „Kuningliku kaelkirjaku“ kõrget taset nimetatud „innovatsiooniks kultuurimaailmas“.

Sõna on teatri rajajatel Stanislav Varkkil ja Larissa Lebedeval:
„Karnevali kui nähtuse ideega nakatas meid Slava Polunin (maailma parim kloun, teatri „Litsedei“ rajaja, üks meie õpetajaid). See oli 1995. aastal, me elasime ja töötasime siis Pariisis, olles pantomiimi, plastilise draama ja tantsu spetsialistid.
Ühel sügisõhtul astus meie poolt läbi Slava, rüüpasime reipalt ja vestlesime kuni hommikuni välja. Õigemini, põhiliselt rääkis tema ja meie kuulasime... Karnevali maailmast, mis eksisteerib paralleelselt meie tavamaailmaga, et vahel võib ajakangas katkeda ja siis tungib meie ellu Karneval. Sellest, et kui tähelepanelikult vaadata, siis näeme iga sündmuse taga siin elus väikest imet, me oleme lihtsalt liiga hõivatud selleks, et seda märgata; sellest, et on olemas Valge, Must ja Punane Karneval...
See kohtumine muutis meie elu. Karneval hakkas meid paeluma ja meile avanes täiesti teistsugune maailm. Tegelenud kogu oma teadliku elu tantsuga, saime me järsku aru, miks inimene üldse tantsib. Nagu kuivanud jõe sängi võib järsku purskuda vesi, nii tungis Karnevali energia meie teatri ellu.
Lavastus „Karneval“ räägib sellest, kuidas üks maailm muutub teiseks maailmaks ja Teie saate seda tunnetada...“

Teater „Kuninglik Kaelkirjak“ on harukordse ja peene Valge Klounaadi ere esindustäht.
Klounid jagunevad Punasteks ja Valgeteks. Punased on naljakad. Valged – romantilised.
Valge kirjanduses – Bulgakov.
Filmikunstis – Fellini.
Muusikas – Chopin.
Klounaadis – teater „Giraffe Royal“.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman