K O O S

Teater: ULM (Uue Loomingu Maja)
Autor: Anatoli Tafitšuk, Emer Värk
Lavastaja: Anatoli Tafitšuk, Emer Värk
Esietendus 1. juulil 2020 Rakvere Teatri kinos festivalil Baltoscandal

Uue Loomingu Maja 

Dramaturg Taavi Eelmaa
Helilooja Renzo van Steenbergen
Kujundaja Mihkel Ilus
Koreograaf Rene Köster
Tehniliste lahenduste autorid Emer Värk ja Mikk-Mait Kivi
Live-montaaž Anatoli Tafitšuk ja Emer Värk
Helitehnik Madis Kaljulaid
Valgusmeister Margus Ruhno
Operaatorid Meelis Mikker ja Simmo Saska
Rekvisiitor Mihkel Ilus
Osades Liisa Saaremäel, Rene Köster, Margus Mikomägi, Tiina Tauraite, Liis Lindmaa, Rain Tolk ja Taavi Eelmaa

Kui ma oleksin uks,
sulguksin vaikselt ja igaveseks.

Videolavastus "K O O S" on poeetiline draama, mille fookus on inimestel, kes otsivad väljapääsu üksildusest.

"K O O S" keskendub kujundlikele, intuitiivsetele piltidele ja allegooriatele. Neile sekundeerib puhastatud ja täpne sõnaline osa. Sellise muinasjutulise ja argipäevase sünteesi või siis “maagilise realismi” võlujõul kaardistame me üksinduse ja üksilduse erinevaid faase, mis peegeldavad hetkel ühiskonnas toimuvat – sotsiaalne distantseerumine, üksindus kui tegelik pandeemia, ärevus, teadmatus tuleviku ees jne.

Loo keskseks teljeks on Üksilduse Printsi ja kuller Liisa vaheline maailmade konflikt. Need muinasjutulised tegelased esindavad üksindusest toituva meelelaadi vastaspooluseid – tume ja hele, negatiivne ja positiivne, yin ja yang. Prints püüab oma võrgutavate monoloogide ja julge visuaalse eneseväljendusega lummates eraldada inimesi tumma üksildusse. Liisa aga on osanud oma üksinduse muuta õnnetoovaks tööriistaks. Ta pakub üksildastele lootust, näitab teed õnnele ja õpetab tegema vahet üksilduse ja üksinda olemise vahel.

Me toome esitajad ja publiku kokku üle videosilla, liikudes sinna, kuhu suundub new television'i arendamine. Lähtudes teatri põhimõttest, et kõik toimub siin ja praegu, põhineb lavastus "K O O S" lubadusel, et kõik toimub reaalajas, publiku silmade ees, otse-eetris. Seetõttu ei kasutata lavastuses varasemalt ette salvestatud materjali. Lavastajate aktiivne osalemine ei piirdu lavastusprotsessiga, vaid jätkub etenduse kestel läbi tehnilise lahenduse ja tänapäeva videokonverentsi loogikast tuleneva mittelineaarse montaažikeele.

Anatoli Tafitšuk on vabakutseline näitleja ja lavastaja, kes on tegelenud kaasaegse ja uuendusliku teatri loomisega kollektiivis Cabaret Rhizome, kellega saadi 2016. aastal etenduskunstide ühisauhind. Emer Värk on visuaalkunstnik, kes on töötanud väga erinevate nüüdisaegse teatri lavastajatega rohkem kui 30 lavastuse juures juba üle 12 aasta. "You Will See So Many Pretty Things" oli tema esimene töö lavastajana möödunud aastal Kanuti Gildi SAAL-is.

Projektijuht: Loore Martma
Produtsent: Uue Loomingu Maja (ULM)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman