Körged, körged Köpu mäged

Autor: Viiu Härm, Paul-Eerik Rummo
Lavastaja: Ingo Normet
Esietendus 25. juulil 2014 Hiiumaal, Kõpu tuletorni jalamil

Eesti Näitejuhtide Teatritrupp etendab Viiu Härmi ja Paul-Eerik Rummo kirjutatud Kõpu tuletorni saamisloo "Körged, körged Köpu mäged".

Lavastaja Ingo Normet
Näitejuht Viivi Metslaid
Muusikaline kujundaja Rasmus Puur
Kunstnik, kujundaja, rekvisiitor Mari-Anne Pikk
Projektijuht Ruth Grünthal

Hiidlaste naljad ja jutud on nakkavad. Pealt neljakümne viie aasta on Pühalepa vallas suvitanud kirjanikepaar Paul-Eerik Rummo ja Viiu Härm. Mõni ime siis, et nad on ka ise natuke hiidlasteks muutunud, ja kirjutanud täiesti fantastilise loo sellest, kuidas Noa laev põrutas vastu Köpu poolsaart, aga sedakorda polnud pardal mitte igas loomast ja linnust isane ja emane paar, vaid fantaasiaga mehed Don Quiote, Don Juan, Hamlet ja teisedki. Hakkab toimuma kõige võimatumaid asju, lauldakse ja ehitatakse uut laeva ja Köpu majakat.

Kas mõistate, mis nad laulavad?
Itu aa iidlane, kis püiab rikut,
kulda äi sisalda Iiumaa muld.
Poegadel jämut ja tüdardel pitkut,
see meite höbe ja teemänt ja kuld. 

Meretaguse rahva jaoks tõlkides:
Rumal on hiidlane kes püüab rikkust
kulda ei sisalda Hiiumaa muld
Pojad meil tugevad, tütred on sihvakad
see meie hõbe ja teemant ja kuld

Mängivad inimesed Eestimaa eri  paigust, enamus neist juhendavad oma kodukohas  nagu näiteks Kuimetsas, Suure-Jaanis, Albus, Viljandis, Pärnust, Mustlas, Saaremaal, Mõisakülas, Moostest, Pärnjõel, Varblast, Põlvas, Vändras, Võrumaal, Kundas ja mujal, harrastusteatrit või teatritruppi.
Neid ühendab kuulumine Eesti Näitejuhtide Teatritruppi, kes kutsuvad igal suvel Eestimaa erinevates kohtades rahvast teatrisse. Eesti Näitejuhtide Teatritrupp (ENT) on üleriigiline kollektiiv, kuhu kuulub käesoleval hetkel 47 harrastusnäitejuhti ja -näitlejat Eestimaa eri paigust. Teatritrupp on 1935. aastal loodud Maateatrite Näitejuhide Ühingu mantlipärija. Kollektiiv tegutseb aktiivselt juba 18 aastat, mille vältel on koolitatud harrastusnäitejuhte läbi praktikumi erinevate erinevate kutseliste lavastajate käe all. Põhilised rõhuasetused ENT töös on harrastusnäitejuhtide alg-ja täiendõppe korraldamine ning paikkondlike teatrilugude kogumine.

Etendused toimuvad Hiiumaal, Kõpu majaka jalamil.  Piletid (8.-/6.-) saadaval üks tund enne etenduse algust kohapeal.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman