Julie ja tähed

Teater: Vanemuine
Autor: Loone Ots
Lavastaja: Margus Kasterpalu
sõnalavastus
Esietendus 10. augustil 2016 Tartus Toomemäel tähetorni õuel (Lossi 40)

Vanemuise suvelavastus.
Fantaasiapilt Tartu tähetorniõue minevikust, armastusest ja tähtedest. 


Lavastaja Margus Kasterpalu 
Kunstnik Marion Undusk 
Valguskujundaja Andres Sarv 
Muusikaline kujundaja Toomas Lunge 
Liikumisjuht Marika Aidla 
Lavavõitlus Hellar Bergmann 

Osades: Maria Annus, Rain Simmul (Tallinna LInnateater), Marika Barabanštšikova, Margus Jaanovits, Reimo Sagor, Raivo E. Tamm 


Tartu, 19. sajandi teine pool. Toomemäel paikneva tähetorni õuemajas ootab kunstnikust noorproua Siberi-ekspeditsioonilt koju oma meest ja maalib igatsedes tema portreed. Tööks tarvilikku rahu pole aga kusagilt võtta, sest majja sätivad end sisse ka noorpõlveradu vaatama tulnud vanad sõbrad ja võitluskaaslased. Majas tekkiv kaos päädib peaaegu tulekahjuga, ent ootamatult sekkub asjade käiku salapärane Korstnapühkija, kes lisaks oma kutseoskustele näikse valdavat ka lugude jutustamise ja kuulamise keerukat kunsti. Tänu temale asetub kõik lõpuks oma kohale parimal võimalikul viisil – nagu tähed taevalaotuses. 

Mitmetel selle näidendi tegelastel on ajalooline prototüüp: Peterburi Keiserliku Kunstide Akadeemia liige, maalikunstnik Julie Hagen-Schwarz, tema abikaasa, astronoom ja ilmarändur Ludwig Schwarz, maailmanimega astronoom Friedrich Georg Wilhelm Struve ning Maa meridiaani mõõtja kindral Carl Friedrich Tenner. Korstnapühkija tegelaskuju juured viivad aga Hans Christian Anderseni muinasjuttu „Karjatüdruk ja korstnapühkija“. 

Teatriõhtu Toomemäe augustihämaruses annab võimaluse mõtiskleda teaduse ja kunsti muutumisest, elada kaasa ühele suure armastuse loole ja tajuda pea kohal tähti ka argipäeva taevas. 

Vanemuise teatri ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöölavastus 
Tartu tähetorn on etenduse eel ja vaheajal külastajatele avatud ning etenduse pileti ettenäitamisel tasuta!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman