Juhuslik nimetaja

Autor: Mart Sander
Esietendus 3. augustil 2015 Tapa Kultuurikojas

"Juhuslik nimetaja" on modernne mononäidend, mis uuendab ühemeheshowde kontseptsiooni, kasutades lihtsaid kuid efektiivseid multimeedialahendusi. Lavastus esietendub septembris maailma suurima mononäidendite festivali UnitedSolo raames legendaarsel Broadwayl, New Yorkis. Näidendit esitab selle autor Mart Sander.

Eraldatud poolsaarel elav alkohoolikust kirjanik, kes tormisel ööl sõpru külla ootab, saab tänu elektrikatkestusele olla ühenduses välismaailmaga ainult mobiiltelefoni kaudu. Sellisel ööl võib telefon olla parim sõber – kuid mitte täna. Vestlused oma naise, sõbra ja kummalise võõraga, kes nimetab end “uurijaks”, muutuvad järk-järgult aina veidramaks. Kas mängivad kõik temaga mingit õõvastavat mängu? Kas peaks vähem jooma? Või avab iga kõne uue ukse labürindis, millest väljapääsu ei ole?

"Juhuslik nimetaja" on närvesööv psühholoogiline õuduslugu, mis minimalistlike vahenditega loob ängistava teadmatuse atmosfääri ning mille iga uus ja ootamatu pööre juhib vaataja aina sügavamale eksituste ja hirmu labürinti.

„Tahan tõestada, et monolavastus ei pea alati olema standup-komöödia – ka ühe inimesega laval on võimalik edastada dramaturgiliselt keerukat materjali, panna inimesi mitte ainult naerma vaid mõtlema ja neid veidi ka hirmutada,“ ütleb Mart Sander.

Mart Sander tähistab lavastusega oma 30. aastast lavategevust ja peale etendusi kohtub ta publikuga, kus  esitleb oma uut eestikeelset ajaloolist  romaani "Litsid" ja annab autogramme. Romaani annab välja AS Ajakirjade Kirjastus.

Lavastus on ilma vaheajata, kestus 70 minutit.
Sissepääs tund enne algust.
HILINEJAID SAALI EI LUBATA!Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman