Jookse, Jaagup, jookse

Teater: Tuuleveski
Lavastaja: Iryna Tsypina

“Jookse, Jaagup, jookse!” (eesti muinasjutu “Kuidas Jaagup surma pettis” ainetel)
Lavastaja: Iryna Tsypina (Ukraina)
Kunstnik: Irina Marjapuu
Mängivad: Sofia Bulanova, Irina Marjapuu, Vassili Alfjorov, Valeri Sõrtsenko
Heli- ja valguskujundus: Valeri Sõrtsenko

Vanusele: 8+

Lavastuse tutvustus:
See on irooniline lugu saamatust Surmast, kes oma ohvrit otsides mööda maad ringi hulgub. Kuid kõik tema katsed saada keegi oma kotti, lõppevad edutult. Kord petab teda talupoeg Jaagup, kord aetakse ta majast välja või lihtsalt ignoreeritakse. Kord hakkab tal jällegi oma ohvrist kahju.
Lavastuses kasutatakse nukkude asemel olmeesemeid – lugu jutustatakse lusikate, tasside, hangude, rehade, luudade jmt kaasabil. Nö käepärastest vahenditest rajatakse ka tegevuskoht. Kõik lood mängitakse läbi tekstita ehk siis etendus on arusaadav rahvusest sõltumata.

Teatri lühitutvustus:
Jõhvi teater “Tuuleveski” loodi 1988. aasta kevadel kui Kohtla-Järve Noorteteater. 1993. aastast kannab teater nime “Tuuleveski”. Teatri 26-aastase viljaka töö tulemusena on valminud 72 lavastust nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Selle aja jooksul on antud üle 4420 etenduse, mida on külastanud üle miljoni vaataja. Teatri peamine publik on Ida-Virumaalt, kuid etendusi antakse ple Eesti. Esinetud on ka Saksamaal, Venemaal, Lätis, Taanis, Indoneesias, Tais, Serbias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Kasahstanis. Ollakse Rahvusvahelise Laste- ja Noorteteatrite Assotsiatsiooni (ASSITEJ) liige ja nukuteatrite ühenduse UNIMA liige. Teater “Tuuleveski” on ka Eesti Teatriliidu kollektiivliige.
Kogu oma eksistentsi vältel on teater korraldanud heategevusetendusi ja programme lastekodudele, puuetega lastele ja lastele paljulapselistest peredest. Teater töötab Jõhvi vallavalitsuse ja Kultuuriministeeriumi toetusel.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman