JO STRØMGREN KOMPANI / The Experiment

Lavastaja: Jo Strømgren
Esietendus 3. mail 2010 Rakvere Teatri suures saalis

Lavastus, stsenaarium, lavakujundus, koreograafia: Jo Strømgren
Valgus: Stephen Rolfe
Heli: Lars Årdal
Foto: Knut Bry
Kostüüm: Peter Løchstøer

Esitavad: Ulla Marie Broch, Hanne Gjerstad Henrichsen, Marte Stolp, Lena Kristine Ellingsen.

„Neli vabatahtlikku hakkavad kahtlema oma panuses rahvuslikku progressi. Radioktiivsete ja bioloogiliste ainete mõju tahtlik paljastus tundub pigem kummaline. Kui ainult keegi suudaks veenduda nende ohverdustes, oleks kõik hästi. Kahjuks on aga uksed lukustatud ning küsida ei ole mitte kelleltki..."

Üks Põhjamaade teatri- ja tantsumaastiku tippnimesid Jo Strømgren on oma originaalse ning absurdselt humoristliku stiiliga, milles eksistentsialistlike teemasid vaadeltakse väga isiklikust vaatenurgast, juba mitmel korral eesti publikut ja pressi vapustanud.

Lavastuse „The Experiment" idee on võtta sõna õuduste teemal, mis ilmselt mitte kunagi ei jõua avaliku kajastuseni. Inimesed on läbi aegade kannatanud rahvusliku progressi nimel hoolimata sellest, millise ideoloogiaga on tegu. Ja kuigi inimesed ei eelista üksipulki lahti harutada seda, mida tänapäeval populaarselt nimetatakse „konspiratsiooniteooriateks", on vaatamata sellele maailma erinevais paigus käimas mitmed hämarad asjad. Ükskõik millise poliitilise süsteemi pimedatesse nurgatagustesse piilumine võib olla üsna intrigeeriv – riigi eetilised põhimõtted ja kodanike isikuõigused näivad allakäivat proportsionaalselt riigi suuruse ja selle mõjutustega. Lavastus vaatleb kõigi konstellatsioonide nõrgimat lüli – paljusid variatsioone naljakatest arusaamatustest erinevate inimeste vahel.

Keel: väljamõeldud keel, mis kõlaliselt sarnaneb vene ja inglise keelega.

Piletid Piletilevist ja Piletimaailmast.

Produtsent: Jo Strømgren Kompani
Kaasprodutsendid: Riksteatret, Bergen International Festival
Toetajad: Fritt Ord, The Norwegian Foreign Ministry, Norsk Kulturråd
Külalisetenduste toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kuninglik Norra Saatkond, Teatrifestival Baltoscandal, Nordic Hotel Forum


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman