Jõululugu ärkab ellu: Päkapikk, kes sattus muuseumi

Teater: Eesti Noorsooteater
Autor: Mirko Rajas
Lavastaja: Mirko Rajas
lastelavastus
Esietendus 13. detsembril 2014 NUKU muuseumis.

NUKU muuseumi programmi „Jõululugu ärkab ellu“ raames elustuvad kaunid jõulujutud. See on õdus ja südamlik kohtumine nukunäitleja ning tema kätes elustuva jõululooga, milles saab vahetu suhtluse kaudu osaleda ka publik.

Igal etendusel esitab oma jõululoo üks näitleja. Laura Nõlvak räägib lastele vendade Grimmide muinasjutu “Lumeeit”, Mart Müürisepp avaldab saladusi päkapikkude kohta lavastuses “Päkapikk, kes sattus muuseumi” ning Anti Kobin kõneleb lugusid sellest, mida kõike on jõuluvanal elus ette tulnud.

Mirko Rajas “Päkapikk, kes sattus muuseumi”
lavastaja Mirko Rajas
esitaja Mart Müürisepp

Me kõik oleme kuulnud midagi päkapikkudest – kas emalt, isalt või vanavanematelt, mõni ehk on isegi korraks mõnd päkapikku näinud. Aga selles ei või muidugi iial kindel olla, sest päkapikud on kavalad, osavad, kiired ja väikesed, ning ei näita end kellelegi. Kuigi nad on inimeste suured sõbrad, hoiavad nad end meie pilkude eest väga valvsalt.
Aga meie juurde NUKU muuseumisse eksis sellel aastal üks veidi pahuravõitu, kuid hea südamega päkapikk. Ei ole tegelikult kindel, kas see päkapikk sattus siia juhuslikult või tuli kindla kavatsusega, igatahes on tema suurim soov teha lastele jõuluajal selgeks, kes need päkapikud üldse on. Millega nad tegelevad oma vabal ajal, millised on nende tavad ja kombed, rõõmud ja mured, ohud ja seiklused.
NUKU muuseumi päkapikk avaldab päkapikurahva saladused ainult mõnekümneks minutiks, aga ta räägib palju ja just selliseid põnevaid asju, mida inimesed aimatagi pole osanud!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman