Imeilus

Teater: Fine 5 Tantsuteater
Autor: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik
Esietendus 21. novembril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses

Koreograafid Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik
Tantsijad Helen Reitsnik, Olga Privis, Tiina Ollesk, Tatjana Romanova, Simo Kruusement
Valguskunstnik Airi Eras
Tehniline teostaja Ants Kurist
Kunstnik Liina Tepand
Muusikaline kujundaja Virko Veskoja
Lavastuses on kasutatud traditsioonilist India ja kaasaegset Eesti muusikat. 

Lavastus õnnest, õnnelikuks olemisest ja ilust. Sest keegi ei saa ära võtta neid imelisi ja uskumatuid hetki, mida igaüks meist on oma elus kogenud. See lavastus sündis erilistest ilust, mis liialdamata või ehk pisut liialdades, ikkagi päästab lõpuks maailma!

Vaatamata sellele, et vihmasest suvest on õunapuud langetanud oma viljad. Et igikeltsa alt on sulanud lahti katk. Olgugi, et liikvele on läinud tohutud rahvahulgad ja kõikjal plahvatavad pommid. Vaatamata sellele, et džinn on pudelist välja pääsenud, on maailm imeilus koht. 
Maailmas on kohti, kus jumalad veel elavad ja kohti, mille jumalad on arvatavasti maha jätnud.
Indias näib, et inimesed on õnnelikud. Kanyakumaris tervitavad erinevad rassid, rahvused ja erinevate religioonide esindajad kõik koos päikesetõusu nagu teatrietendust – aplausiga. Aplausiga igapäevasele taassünni imele – valgusele.  

Tantsuteater Fine5 alustab lavastusega 25. tegevusaasta tähistamist. Fine5 on nende aastate jooksul esinenud 14-s välisriigis, võitnud kahel korral Eesti teatri aastaauhinna ning hulgaliselt preemiaid IFMC rahvusvahelisel kaasaegse tantsu konkursil Vitebskis.

Valguse ja helguse laenguga täidetud lavastus on üles ehitatud osalejate isiklikele lugudele – kogemustele, mis on pärit igapäevast, ent mis on neid raputanud või imestama pannud – suvisest lakkamatust heinateost, kogemustest looduse väest inimese üle kuni lähedaste kaotuse või igatsuseni alatasa rändavate elustiilide tõttu. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman