Ikoonid / Frank Sinatra

Teater: Tallinna Tantsuteater
Lavastaja: Dmitri Harchenko
Esietendus 29. jaanuaril 2016 Mustpeade maja Valges saalis

Lavastaja, koreograaf DMITRI HARCHENKO
OTT LEPLAND
SIIM AIMLA KVARTETT
XENIA RUDAKOVA ja ANDREY BONDAREV (Tallinna Tantsuteater)
Valguskunstnik TRIIN HOOK

Sari, mis näitab üht ikoonilist heliloojat läbi ta enda loomingu ja sellele loodud koreograafia. Igal hooajal jõuab publiku ette üks klassika, üks eesti ja üks popmuusika ikoon. Sügisel oli Arvo Pärdi etendus ja kevadel, vaiksel nädalal tuleb Niguliste kirikus Bachi õhtu.

Frank Sinatra on Ameerika 20. sajandi hea elu sümbol. Ta on 20. sajandi legendaarsemaid artiste, Ameerika jazz- ja popmuusika laulja, kes võitis 11 Grammyt, kelle heliplaate on müüdud üle 150 miljoni ja kelle eluteed täitsid skandaalsed afäärid. Tema ainuomane sarm jättis olulise pitseri 20. sajandi meelelahutusmaailmale.

Sinatra tähelend filmimaailmas on samuti rekordiline: ta on osalenud paljudes filmides, võitnud Oscareid, Martin Scorsese on vändanud temast eluloofilmi ja ka tema tegelaskuju on kehastatud paljudes linateostes (näiteks “Saturday Night Fever”). Ta oli lähedane mitmete Ameerika presidentidega, samuti seostatakse tema nimega isegi allmaailma kriminaalseid afääre. Sinatra elu täitsid kaunid naised, üks tema abikaasadest oli legendaarne filminäitleja Ava Gardner.

Lavastaja Dmitri Harchenko püüab leida, milles peitub suure laulja fenomen. Mida oli temas sellist, mis kõnetab jätkuvalt inimesi olenemata rahvusest ja ajast. “Ameerika meelelahutustööstuse staari kohta oli itaalia päritolu Sinatra tavatult intelligentne, ” leiab ta ühe pidepunkti.

Ettekandele tulevad laulud: “My Way”, “Strangers in the Night”, “My Funny Valentine”, “Let it Snow, Let it Snow, Let it Snow”, “I’ve Got You Under My Skin”, “Love and Marriage”, “New York, New York”, “Something Stupid”, “Fly Me to the Moon”, “That’s Life”, “It Was Very Good Year”, “Autumn Leaves”, “Mack the Knife”.

Sari viiakse ellu koostöös Tallinna Filharmooniaga.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman