Ihade osakond

Teater: Von Krahli Teater
Lavastaja: Mart Koldits
Esietendus POT Festivalil 23. aprillil 2011 Von Krahli Teatri proovisaalis

MOTO:
“Meie jaoks pole probleem selles, kas meie ihasid rahuldatakse või mitte; probleem on selles, kas ma teame, mida me ihaldame? Inimihade osas pole midagi spontaanset, midagi loomulikku. Meie ihad on kunstlikud: meid tuleb õpetada ihaldama. — Kino on lõppeks perversne kunst: see ei anna meile seda, mida me ihaldame: ta ütleb meile, kuidas me peame ihaldama.”
Slavoj Žižek “Perverdi teejuht kino juurde”

Ihade osakond on 8-liikmeline meeskond, mille koosseisu kuuluvad Von Krahli Teatri lavastaja Mart Koldits ning Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonna üliõpilased Sander Põldsaar, Eve Ormisson, Henry Griin, Kristel Maamägi, Ele Krusell, Kristi Soe, Caroline Stauch.

Ihade osakond on teatri ja live-filmi projekt, mille eesmärgiks on uurida ja nähtavale tuua vahendeid, mille abil televisioonis ja kinos vaatajates ihasid tekitatakse. Loominguline ning leidlik meeskond kasutab veebikaameraid ning live-montaazhi, miniatuurset dioodide valgusparki, makette, helitehnikat, mikrofone, nukke, ajakirja väljalõikeid, mini-projektsiooni jpm, et välja meelitada üks lugu. Sest kui lugu ei ole, siis kus ta on? Kas iha ise pole lugu?

Kui pikaks see lugu venib, seda ei tea keegi.

Lavastaja: Mart Koldits
Heli, valgus ja video: Emer Värk
Esitajad: Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiatudengid: Kristel Maamägi, Henry Griin, Kristi Soe, Ele Krusell, Sander Põldsaar, Caroline Stauch, Eve Ormisson
Kuraator: professor Lilja Blumenfeld
Tallinna etendust toetab: TEMPS D´IMAGES (Temps D’ Écoles D’Images), Euroopa Liidu programm Kultuur, Eesti Kultuurkapital

http://departementofdesire.tumblr.com/


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman