IDEM

Teater: Vaba Lava
Autor: Audiokinetica
Lavastaja: Artjom Garejev
Esietendus 12. mail 2017 Vaba Lava suures saalis

Audiokinetica (MTÜ Helitelg) lavastus, Vene Teatri ja Vaba Lava kaasproduktsioon.

Helilooja ja peaprodutsent Aleksandr Žedeljov
Dramaturg Tatjana Kosmõnina
Visuaalkunstnikud Alyona Movko, Sergei Dragunov
Valguskujundaja Denis Bretško
Lavastaja abi Anton Kiseljus
Produtsent Ksenia Kuzmina
Operaator ja videomonteerija Nikolai Alhazov
Tehnilised juhid Aleksandr Potužni, Maksim Kiseljus
Helikujundaja Katrin Kvade

InPULSE STRING QUARTETi muusikud: Egert Leinsaar (viiul), Valeria Rjumina (viiul), Karin Sarv (alt, vioola) ja Theodor Sink (tšello)

Näitlejad Mari Liis Lill, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk, Igor Rogatšjov ja Natalia Dõmchenko

Identiteedikriis. Kuidas meie ja meie elukoht muutub? Kas anname alla ja muudame end? Kuidas ise kasvada ja teist mitte hävitada? Kus on piir inimlikkuse ja julmuse vahel?

IDEM on audiovisuaalne performance, mis viib meid olemise lätte juurde tagasi, mil mugavuse tsoon oli piiratud lõkkega ning lõkkepiiri taga oli ehmatav teadmatus ja ohtlik võõras maailm, kus pidi suhteid klaarima. Sellest momendist hakkas tekkima tsivilisatsioon, mis vajas reegleid ja seaduseid. Tänapäeval on neid aga nõnda palju, et inimesed on segaduses ja ei oska lahendust ega väljapääsu leida.

Lavastus puudutab erinevatel viisidel identifikatsiooni, kooseksisteerimist ja adaptatsiooni ühiskonnas. Keerulised küsimused alates kultuurist ja rutiinist kuni selleni, kuidas võivad samad tingimused mõjutada tervet riiki või lausa kontinenti.

Autorimuusikat esitab keelpilliorkester koos helilooja Aleksandr Žedeljoviga.

"Mulle tundub, et täna on kunstniku jaoks paljud erinevad kultuurid avatud ja kättesaadavad. mulle meeldib väga siduda euroopa muusikat india rütmikaga ja idamaiste meloodiatega. Tähendab, see on kultuuri mõttes migratsioon ja integratsioon, mis minu arvates meid väga hästi arendab ja rikastab." (Aleksandr Žedeljov, helilooja, peaprodutsent).

"Viimasel ajal märkan, et aina rohkem häirivad meid identsuse küsimused. Kas see on rahvuseline, rassiline, keeleline, religioosne, poliitiline, professionaalne jne? Miks on see nii tähtis meie jaoks? Soovime olla erinevad teistest, olla omamoodi erilised, aga samal ajal identifitseerime ennast mingisuguse grupiga, sest tahame olla kõigiga koos. Ühest küljest annavad Euroopa avatud piirid palju uusi võimalusi, teisest küljest aga paratamatult provotseeritakse identiteedikriisi. Kaitstakse oma mentaalset territooriumit ja samal ajal segatakse teisi. Kus on see vabaduse piir, mille taga on teise inimese vabadus? Kas on mõned üldised kriteeriumid selle probleemi mõistmiseks? Kõik need küsimused on väga tähtsad ja tänasepäeva ühiskonnas vajavad just need küsimused tähtsat loomingulist lahendust." (Artjom Garejev, lavastaja, parim lavastaja aasta 2015).

AudioKinetica on loominguliste, aktiivsete ja energiliste inimeste kollektiiv, mis loob originaalseid performance’id, teostab audiovisuaalseid ja -kineetilisi projekte, loob muusikat, teatrit ja teisi kunstiprojekte.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman