Hypekas

Teater: Kanuti Gildi SAAL
tantsulavastus

hypekas on noorte kunstisari, mida korraldab Kanuti Gildi SAAL / Teine Tants MTÜ, milles astuvad Kanuti Gildi SAALi publiku ette noored teatri-ja tantsukunstnikud oma loodud etendustega. Sarja raames toimuvad avalikkuse poolt tundmatute, kuid ka juba tunnustatud noorte koreograafide ja teatrikunstnike poolt loodud etenduste ettenäitamised. Lubatud on ka tsirkus ning akrobaatilise ülesehitusega tööd. Oluline on etenduste kaudu istutada noore inimese sisse soov ning tahe olla laval, ennast väljendada ning kuulda ja harjuda publiku aplausiga, et lavalolekust kujuneks vältimatu osa noore loomingulises tegevuses. hypeka peamiseks eesmärgiks on anda noortele vanuses 15-25 eluaastat võimalus näidata oma valmistehtud kaasaegseid teatri- ja tantsulavastusi Kanuti Gildi SAALi laval laiemale publikule ning meedia huvi korral saada ka meedia vastukaja osaliseks. Peamine sõnum vahendatakse nii otse noortelt noortele ning eesmärgiks kasvatada huvi kehalise aktiivsuse vastu, tutvustada kaasaegset lavakunsti ning aidata leida väljundeid enese loominguliseks teostamiseks. hypekas peaks tooma veidigi leevendust kaasaegse tantsukunstiga tegelevate noorte probleemile, kus kitsastes tingimustes on küll etendus valmis tehtud, aga puudub võimalus või siis ka oskus organiseerida selle esitlust laiemale avalikkusele. Ehk siis sari aitab kaasa noorte poolt loodud etenduse viimisele publikuni - kui ei ole publikut, pole olemas ka etendust.
Oluline on, et sarjas hypekas osalemise kaudu saavad noored kaasaegse tantsuga tegelejad innustust kunstialaga edasi tegeleda. Indikaatoriteks on nii vahetu tagasiside omavanuselt publikult kui ka kohalikelt kultuuri- ja tantsukriitikutelt ning ala professionaalidelt.
Noored, kes publikuks, saavad omakorda nautida etendusi, mis tehtud noorte poolt ja suunatud noortele ning seeläbi sisustada oma vaba aega.
Kanuti Gildi SAAL annab oma saali tasuta etenduse toimumise õhtuks ja garanteerib etenduseks vajamineva tehnika ja tehniku ning korraldab reklaami ja suhtleb meediaga.
Kui sa tunned, et sul on olemas just selline kaasaegne teatri-või tantsuetendus, mida sa tahaksid laimale publikule Kanuti Gildi SAALis sarjas hypekas näidata, siis palun kontakteeru meiega: priit-ätt-tants.ee või telefonil: 6464476


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman