Hommik 2013: Läbipõlejad

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Erik Alalooga & Andreas

Autorid: Erik Alalooga, Andreas W
Laval: Erik Alalooga, Tanel V. Kulla, Andreas W
Kujundus: Erik Alalooga
Kostüümikujundus: Tanel V Kulla
Valguskujundus: Andreas W jaTaavi Suisalu
Muusikaline kujundus: Andreas W, Taavi Suisalu
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Polymeri Kultuuritehas
Esietendus: 27. mai 2013 Polümeri Kultuuritehases

kui te juhtute kõrbes alla kukkuma. lennuk läheb arvatavasti katki. igasugused tükid lendavad laiali. kõik on liiva täis. hea kui käeluud või kaela ära ei murdnud. mis nüüd edasi? algaja arheoloogi püüdlikkusega tükke liivast otsima ja puhastama. keevitusaparaati ei ole. mingi mutrivõtmete komplekt ehk ongi, aga ka see on liivas laiali. tuleb välja kaevata. haamrit… vist ka ei ole. kesse loll veab lennukis haamrit kaasa. aga millega nüüd lüüa? liivaga? võib-olla saapaga… aga kus nüüd on need toredad metallpõhjaga tanksaapad. muidugi, kodus, 1300 kilomeetri kaugusel. ei ole abiks. kuidagi saab see kõik lõpuks kokku ühendatud. ja milline on tõenäosus, et kaadervärk esimese starteripöörde peale uuesti laiali ei lenda ja põlema ei lähe?

Kestus: 50 minutit

Erik Alalooga on skulptor ja performaator. Liikuvaid rauast objekte teeb ta aastast 2005. Juba tema esimesed objektid liikusid – Eestist Soome, Šveitsi, Saksamaale ja Prantsusmaale. Aga nad liikusid ka väiksemas ulatuses, näiteks pöörlesid ümber oma telje või lõgistasid ogasid. Tänaseks on tema konstruktsioonid muutunud keerulisemaks, salakavalamaks ja tugevamaks.

Andreas W on kirjutaja, kes kirjutamise asemel sageli kulutab aega helidele. Viimased 15 aastat on ta teinud lavastustele helikujundusi (peamiselt koostöös Hendrik Toomperega) ning kirjutanud teatrist ja kunstist. Selle käigus on saanud üha selgemaks, et rääkida kunstist ilma biosemiootikata on sama hea kui rääkida tuumafüüsikast ilma valemiteta. See arusaam kehtib ka tema loomingulistes rakendustes.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman