Hilinenud pulmaöö

Teater: Vana Baskini Teater
Autor: Mika Waltari (Soome)
Lavastaja: Lasse Lindeman (Soome)
sõnalavastus
Esietendus 15. jaanuaril 2010 Salme Kultuurikeskuses

Osades: Meelis Sarv, Kadri Adamson, Guido Kangur, Ene Järvis.

Soome kirjanduse suurmeistri, akadeemik Mika Waltari  “Hilinenud pulmaöö” on klassikaline komöödia. See menunäidend sisaldab nii kerge farsi kui ka karge komöödia elemente.

“Hilinenud pulmaöö” algab elutoa diivanil, kus värske abielumees (Meelis Sarv) ärkab kabuhirmus, kuna ei mäleta eelmisest õhtust mitte kõige vähematki. Ta pelgab, et on saanud hakkama elu suurima veaga. Ja kui magamistoast väljub noor abielunaine (Kadri Adamson), siis selgub, et just nõnda need lood ongi. Noor mees on abiellunud unelmate naisega – aga kuidas see võiks olla viga? Ootamatult saabub kohale mehe Ameerikas elav püstirikas naisi vihkav onu (Guido Kangur). Onul on kaasas miljonipärandi lubadus, mis seisab üheainsa tingimuse taga – ei mingit abiellumist. Ja ega siin ei olegi abiellutud – vähemalt tuleb onu selles veenda. Kui noorpaari uude korterisse saabub veel naise toimekas ema (Ene Järvis), on tagajärjeks terve hulk eksitusi, vääritimõistmist ja hädavalesid. Ei ole ka see mingi lõbuasi, et noorpaari pulmaöö on alles veetmata ja abielusadamas möllab õnneliku kooselu asemel halvaendeline keeristorm. Mängus on paljugi: rahaliselt kindlustatud tulevik, aga ka puhas ja ehtne armastus. Kõike korraga ei saa, aga kas abielule on üldse võimalik hinnasilti külge kleepida? Kolme päeva ja kahe öö möödudes saabub lahendus – kas pulmaöö saab teoks ja kes kellega seda veedab.

“Hilinenud pulmaöö” on meisterlikult kirjutatud ajatu komöödia naiste ja meeste maailmadest, nende sobitamisvõimalusest ja -võimatusest.

Piletid Piletilevist ja Piletimaailmast ning enne etendust kohapealt.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman