Heinrich IV

Teater: Endla Teater
Autor: Luigi Pirandello
Lavastaja: Enn Keerd
sõnalavastus
Esietendus 17. novembril 2012 Endla teatri Küünis

Kunstnik Jaanus Laagriküll (Ugala)

Osades Jaan Rekkor, Piret Laurimaa, Katrin Valkna, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Bert Raudsep, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Tambet Seling, Ahti Puudersell.

Kõrgklassi kuuluv mees kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta mitte kui midagi oma endisest elust ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV, keda ta maskiballil kehastas. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil.

Luigi Pirandello:“Ma leian, et elu on äärmiselt kurb bufonaad; ja seda sellepärast, et me ei saa läbi end petmata, ilma et me oskaksime sealjuures öelda, miks või mille tõttu me loome pettekujutelmi reaalsusest (mis on igaühele ainus ja mitte kunagi kõigile üks ja seesama), mis aeg-ajalt paljastub meile tühisena ja illusoorsena. Kes kord on mängu läbi näinud, ei saa end enam petta; kuid see, kes ei saa end enam petta, ei suuda elust enam mingit rõõmu või naudingut tunda… Minu teosed on täis kaastunnet kõigi nende vastu, kes end petavad; ja selle kaastundega käib paratamatult kaasas saatuse õel pilge, mis mõistab inimese sellesse enesepettusesse.“


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman