Harakale haigus...

Teater: Tallinna Linnateater
Autor: Paavo Piik ja Mari-Liis Lill
Esietendus 15. märtsil 2014 Taevalaval

Tekst ja lavastus: Paavo Piik ja Mari-Liis Lill
Kunstnik Nele Sooväli
Valguskujundus Priidu Adlas ja Emil Kallas
Helilooja Andre Pichen
Mängivad: Robert Annus (Eesti Draamateater), Henrik Kalmet, Piret Krumm (Eesti Draamateater), Britta Soll (Eesti Draamateater), Mari-Liis Lill (külalisena), Veiko Tubin.

Tallinna Linnateatri ja Eesti Draamateatri koostöös sündivad lavastused „Harakale haigus…“ ja „Varesele valu...“ toovad lavale lood Eesti inimestest, kes on isiklikult kokku puutunud depressiooniga. Lavastused jätkavad Merle Karusoo dokumentaalteatri traditsiooni, võttes ette põlvkonna, kes on enamiku lapsepõlvest kasvanud juba vabas Eestis.

Autorid ning lavastajad Paavo Piik ja Mari-Liis Lill intervjueerisid 2013. aasta suvel paarikümmet inimest, kes olid valmis jagama oma lugusid depressioonist ja tervenemisest. Eesmärk oli uurida, miks – vaatamata heaolu kasvule – on depressiooni haigestunute osakaal Eesti rahvastikus, eriti noorte hulgas, pidevalt suurenenud. Autoreid huvitas, mis seda põhjustab ja ennekõike – kuidas depressioonist võitu saadakse, ehk kuidas „…meie laps saab terveks“. 

Need lood olid väga inspireerivad ning nad on tihedalt üksteisega seotud. Seetõttu räägime neid ühel ja samal õhtul kahes eri kohas. „Harakale haigus...“ etendub Tallinna Linnateatris ja „Varesele valu...” Eesti Draamateatris. Tinglikult on need ühe lavastuse kaks osa, mis lõpuks omavahel kokku saavad, kuid mis on täiesti terviklikud ka eraldiseisvana. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman