Hamlet. Libahunt

Teater: Rahvusooper Estonia
Lavastaja: Marina Kesler, Oksana Titova

Kaasaegse tantsu etendused
Koreograafid: Oksana Titova, Marina Kesler

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil pakuvad kaasaegse tantsu etendused võimaluse tutvuda uute suundadega noorte eesti tantsuloojate mõttemaailmas. Lavale jõuavad kahe andeka koreograafi Marina Kesleri ja Oksana Titova värsked lavateosed, mis põhinevad eesti heliloojate loomingul.
Marina Kesler on oma tantsuteose jaoks inspiratsiooni saanud Kitzbergi "Libahundist". Oksana Titova toob aga lavale Shakespear'i tragöödia ainetel tantsulavastuse "Hamlet".

Hamlet
Koreograaf ja lavastaja: Oksana Titova
Muusika autor ja esitaja: Taavi Kerikmäe
Kunstnik: Elo Soode
Videolahendus: Andres Tenusaar

Oksana Titova: "Hamleti-lugu on vähemal või suuremal määral tuttav igaühele, seetõttu loobun ma tantsuloos ümberjutustaja rollist, pigem pakun oma nägemuse selle teose atmosfäärist ja kujunditest, mis iseloomustavad tragöödia võtmesituatsioone, nende olemust ning tagajärgi... Minu "Hamlet" balansseerib keha ja vaimu, mõistuse ja instinktide, truuduse ja reetmise, valu ja naudingu, surma ning taassündi piiridel... Kõik see muutub vaatajale nähtavaks ja tajutavaks keha, heli, lavakujunduse ja videokunsti koosmõju abil."

Libahunt
Koreograaf ja lavastaja: Marina Kesler
Muusika: L. Sumera, R. Kangro, V. Tormis, A. Pärt, T. Kõrvits
Koreograafi assistent: Ervin Green
Kunstnik: Sirly Oder

Marina Kesler: ""Libahunt" käsitleb inimlikke probleeme läbi aegade: massi ja indiviidi vastasseisu, kadedust ja konkurendi hävitamist laimuga, inimese nõrkust võidelda oma armastuse eest ning jääda truuks endale, kartmata eristuda teistest."


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman