GreenFieldile: Veli Lehtovaara + Mai Sööt & Eva Labotkin

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava

15 aprill kell 19:00 Okasroosikese Lossis

Veli Lehtovaara tantsufilm “A Man Standing Behind A Seated Woman”
Mai Sööt & Eva Labotkin “Molluski tõusmine”

Üritus on tasuta!

 

Veli Lehtovaara ”A Man Standing Behind A Seated Woman”

Veli Lehtovaari on aprillis 2014 Okasroosikese Lossis residentuuris ja alustab oma uue lavastuse loomist. Sarjas GreenFieldile linastub Veli tantsufilm “A Man Standing Behind A Seated Woman”. Ühtlasi on võimalus Veliga kohtuda ning temaga kogemusi jagada.

“A Man Standing Behind A Seated Woman”

Veli Lehtovaara (sünd. 1982 Soomes) on koreograaf ja tantsija, ta elab praegu Brüsselis. Ta õppis Helsinki Teatriakadeemias (MA) ja PARTSi Uurimistsüklis (Research Cycle). Aastatel 2011-2013 oli ta resideeriv kunstnik Helsinki Uue Tantsu Keskuse Zodiak juures. Tema viimase aja tööd on: „Vartaloiden kaupunki“ (2013) koos Aron Blomi ja Stijn Demeulenaerega; „Light as a Feather, Green as an Apple“ (2012) koos Maria Silvaga; „Kynnyksellä/On the threshold“(2011) koos Mikko Hyvöneniga.

Lehtovaara töid on esitatud paljudes paikades ja eripalgelisele publikule Põhjamaades, Euroopas ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. 2012. aastal algatas Lehtovaara koos nelja kunstnikuga kunstilise eksperimendi „Inter-local Atelier/Sundays for Everyone“. 2013. aastal rajas ta koos produtsent Riikka Thitziga produktsioonifirma Lehtovaara & Companions.


 

Mai Sööt & Eva Labotkin “Molluski tõusmine”

Näitame esimest etappi valmivast tantsulavastusest „Warrior/Hundi teekond läbi Punamütsikese soolestiku“. Lavastus sõdalaseks olemisest – võitlusest, eneseületamisest, enesekehtestamisest, vägivallast ja kangelaslikkusest. Kas vastasest jagu saanud sõdalane võib osutuda sama ohtlikuks, kui oli tema alistatu? Kas Punamütsike ja Jahimees võivad olla hirmuäratavamad kui Hunt?

Oleme lugenud haikusid, katsetanud erinevaid liikumisstrateegiaid nagu jooga, ballet, Brasiilia Jiu Jitsu ja püüdnud neid omavahel kombineerida. Showingu alapealkiri on „Molluski tõusmine“, mis võiks olla esimene stseen. Alustame kõige algusest – sealt, kust algab sõdalase tee.

Mai Sööt on performance´i kunstnik, õppis interdistsiplinaarseid kunste (EKA, MA) ja maali (TKK). Lavastab ja esitab, oma töös kasutab kaasaegse tantsu, teatri, kunsti ja performance´i väljendusvahendeid. Teda huvitub inimese kohmetuse ja häbituse kombinatsioon, mis võib  ärgata nii religioosses härduses kui loomalikus ellujäämisvaistus, kui viisakus kaob.


Eva Labotkin tegeleb kontseptuaalse kunstiga ja on viimastel aastatel kasutanud peamiselt video ja performance’i vahendeid ning osalenud mitmetes ühisprojektides teiste kunstnikega. Peamiselt huvitub identiteedi, kehalisuse, võimu ja biopoliitikaga seotud teemadest kunstis.

Õppinud filoloogiat ja maali (TÜ, BA) ja interdistsiplinaarseid kunste (EKA, MA).


Mai ja Eva õppisid samal ajal interdistsiplinaarseid kunste Eesti Kunstiakadeemias ja on varem koostööd teinud rühmituses 10×10 meetrit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman