Generatsioonid

Teater: Fine 5 Tantsuteater
Lavastaja: Stav Marin ja Neta Weiner (Iisrael)
Esietendus 22. septembril 2018 Teater NO99s

Kunstnik Liina Tepand
Valgusmeister Ants Kurist
Tantsijad Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Helen ja Simo on koos töötanud alates 2005. aastast. Hiljuti leidsid nad ühe foto aastast 1968, millel on nende isad – selgus, et nad õppisid samas koolis ja olid suured sõbrad kuni ühe traagilise hetkeni. Ootamatult ilmes, et Helenit ja Simo ühendab lisaks professionaalsele tegevusele ja heale läbisaamisele ka nende isade aastatetagune sõprus. Sellest juhusest sai alguse uue lavastusprotsessi sünd. Lavastuse loomise aluseks ongi mälestused ja meenutused meie vanematest ja vanavanematest. Selles on isiklikku mälu, saladusi ja ootamatut pilku kunagi toimunule, rõõmsaid, humoorikaid, aga ka valulikke hetki, mis taasluuakse poeetiliselt läbi liikumise ja helimaastiku.
"Generatsioonides" on laval tantsijad erinevatest põlvkondadest, rahvustest ja sotsiaalsetest kogukondadest. Osa tantsijad alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned laval olijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on vabakutseliste tantsu alustajate ja uue generatsiooni lugu oma elutunnetusest, kogemustest ja mälust.

Koreograaf-lavastaja Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (Inglismaal), Gaaton Dance Academy (Iisrealis) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisraelis). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisraelis kui ka mujal maailmas (Poolas, Venemaal, Rootsis, Portugalis, Saksamaal, Belgias). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus "Cut. Loose" on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe Awards 2017 auhinnaga. 

Neta Weiner on näitleja, poeet ja muusik. Lõpetanud School of Creation and Production. Heebrea, araabia, vene ja inglise keeles hip-hop muusikakultuuri viljeleva grupeeringu System Ali looja.  System Ali Community Education and Cultural Center in Hulon kunstiline juht. Osaleja, tekstikirjutaja ja etendaja mitmetes auhinnatud projektides. The Pillowman lavastuse näitleja (Haifa Theater, 2017).  Wing Tsun Kung Fu sertifitseeritud õpetaja ja võtluskunstide praktiseerija. Kirjutanud ja esitanud Biz'hut Hashiva, mis on kõrgelt hinnatud album, 2016.

Etendusõhtu pikkus 1 tund
Toetaja: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet
Produtsent: Ingrid Jasmin, Fine5 Tantsuteater

---

Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist "Nordstar" asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman