Frédérick ehk Kuritöö bulvar

Teater: Vene Teater
Autor: E.-E. Schmitt
Lavastaja: Sergei Morozov (Venemaa)
sõnalavastus
Esietendus 6. novembril 2010 Vene teatri suures saalis

Lavakujundus ja kostüümid: Rosita Raud
Ballettmeister: Olga Privis
Muusikaline kujundus: Aleksandr Žedeljev

Frédérick Lemaître’i rollis Aleksandr Ivaškevitš.
Teistes osades: Larissa Savankova, Natalja Dõmtšenko, Ksenia Agarkova,  Tatjana Manevskaja, Eduard Toman, Ilja Nartov, Jevgeni Gaitšuk, Sergei Tšerkassov, Dmitri Reitman, Aleksandr Okunev, Oleg Štšigorets, Nikolai Bentsler, Vadim Malõškin jt.

Terve Pariis on lummatud Frédérick’ist, andekast näitlejast, ebatavalisest inimesest ja ekstsentrilisest võrgutajast, kelle jaoks, nagu näib, ei eksisteeri midagi võimatut… Laval on ta kirgliku armastuse kehastus, kuid eesriide taga on kõik teisiti… Kui Frédérick kohtab Bereniket, noort ja mõistatuslikku naist, kelle elu ei ole teatriga seotud, puutub ta kokku julma dilemmaga – tõeline armastus või armastuse illusioon. Lava või tegelik elu?

E.-E. Schmitt’i komöödia „Frédérick ehk Kuritöö bulvar" avab meile Teatri mõistatusliku maailma saladused. Süžee keskmes on Frédérick Lemaître, kes on ajalooline isik, 19. sajandi suur prantsuse näitleja. Kuid reaalse teatritegelase saatus on vaid ajend selleks, et rääkida sündmustest, mis leiavad aset meie elu Laval ja meie hinge Eesriide taga. Truudus ja reetmine, andekus ja andetus, ülendav armastus ja julm küünilisus, rahva tunnustus ja kibe üksindus, väljamõeldiste burlesk, kostüümide karneval, sündmuste kaleidoskoop – kõik see on segunenud prantsuse näitekirjaniku Schmitti näidendis, et jutustada Teatrist, Näitlejast, Inimesest.
Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman