Festival HOOG: Twinkles

Autor: Birutė Banevičiūtė

Kaasaegse tsirkuse festival HOOG Haapsalus esitleb:

Dansema Tantsuteater (LT)
TWINKLES / Tulukesed


Tulge vaatama kogu perega, kuidas Teie pesamuna teatrimaailma avastab.

Interaktiivne kaasaegse tsirkuse-tantsu etendus väikelastele Dansema Tantsuteatrilt kutsub väikelapsi vanuses 0-2 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, valgusobjektid, pastelsetes toonides keskkond.

Osalejad palutakse istuma otse valgustatud tantsupõrandale artistide lähedusse, kes läbi mängulise tegevuse on lastega pidevas dialoogis. Laps, kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Lastega jagavad lavaruumi tantsijad Mantas ja Marius.

"Twinkle, twinkle, little star, how I wonder what you are, up above the world so high, like a diamond in the sky" / "Väike täht, miks vilgud sa kui su poole vaatan ma. Teemant oled sa või kuld või vaid taevast näitad tuld?" – ütleb laulusalm.

Mis oleks kui väike täheke särab hoopis maa peal või väikeste laste sees, avastades maailma ja iseennast. Tantsu ja tsirkuseetendus "Tulukesed" on täis erinevaid valgusobjekte, mis kutsuvad väikelapsi valgusega mängima.

Lavale luuakse pastelsetes toonides võlumaailm, kus lapsed end mugavalt tunnevad.
Kel õnnestus aprillikuus 2018 kogeda Dansema koreograaf Birutė Banevičiūtė etendust "Värvilised mängud" Tallinnas, Tartus ja Viljandis, see teab, et lastele anti etendusel palju vabadust väga kindlate mängureeglite järgi. Etendusega "Twinkles" on koreograaf läinud veelgi kaugemale, kus lastele antakse veelgi enam aega, et jälgida, olla, kogeda ja avastada.

"Etendus kui meditatsioon" on andnud tagasisidet täiskasvanud. Erinev publik loob erineva etenduse, kus on jäetud ruumi juhusele.

Etendus mahutab maksimaalselt 25 väikelast koos saatjaga ja on tõepoolest mõeldud ainult kuni kaheaastastele lastele. Suuremad lapsed on ka etendusele oodatud, aga saavad jälgida etendust kaugemalt, ise aktiivselt osalemata.

Dansema on andnud etendusi beebidele 22 riigis üle maailma ning Haapsallu naasevad nad otse Shanghai festivalilt.

Dansema Tantsuteater on asutatud aastal 2007 ja tegeleb kuluuri-, kunsti- ning õppeprojektidega. Dansema on andnud etendusi beebidele 22 riigis üle maailma ning Haapsallu naasevad nad otse Shanghaist.

Esietendus: 2017
Etenduse kestus: 40 min
Piletid müügil Piletilevi.ee & Ticketbest.ee ning tund enne etenduse algust sularahas

Etenduse toob Eestisse MTÜ AD Productions
Täname Eesti Kultuurkapital ja HOOG vabatahtlikud korraldajad

---

Uus tulija - rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG ühendab etenduskunstid, pakkudes üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii täiskasvanutele kui lastele. Kunstivaldkondi ühendava festivali programm on täis füüsilist meisterlikkust kunstiliselt kaunis vormis sõnadeta lavastusi. Festivali haridusprogramm kaasab pered, noored, professionaalid ja erivajadustega inimesed. HOOG on pühendatud Eesti Vabariigi 100 juubelile.

Tule ja vaimustu kaasaegse tsirkuse melust Haapsalus!

Korraldaja: AD Productions MTÜ
Uuri lisa: info@hoogfestival.ee
Koduleht: hoogfestival.ee
Facebook: HOOG Festival


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman