Festival HOOG: Life is Short Stories

Autor: Matthias Romir

Kaasaegse tsirkuse festival HOOG esitleb:

Peaesineja Matthias Romir: LIFE IS SHORT STORIES / Lood elust enesest

Esmakordselt Eestis - armastatud depressiivne kloun: MATTHIAS ROMIR (GER)
Etendus LIFE IS SHORT STORIES on visuaalsete anekdootide kogum elu tähendusest ja hullusest kaasaegse tsirkuse võtmes.

Enam kui 20 aastat on tsirkusekunstnik Matthias Romir Saksamaalt loonud žongleerimise, objektiteatri, klounaadi ja videokunsti piirimail mänglevaid lühilavastusi. Nüüd siis esmakordselt Eestis etendusega, kus valitud nelja etenduse parimad palad on kokku põimitud üheks tervikuks. Lood on kord konkreetsed, või siis abstraktsed. Valjud või vaiksed. Totrad või tõsised. Kuid alati koomilised ning elust enesest.

Peaaegu sõnatult uurib tsirkuseartist vabadust, aga ka kindlustunnet otsiva mehe muresid, hirme ja lootuseid. Humoorikalt kurblik etendus, mille olukorrad tulevad mõnusalt tuttavad ette igale ühele. Ehk siis tõesti, lühilood elust enesest.

Sobilik ka lastele alates 8. eluaastast.

Tsirkusekunstnik Matthias Romir on professionaalne tsirkuseartist, kelle põhilisteks žanriks on žongleerimine ja klounaad, kuid lisaks on ta ka hea näitleja, osav rulluisutaja ning meisterlik monorattur, sidudes oma lavastused ka videokunstiga.

Matthias Romiri soolokarjäär sai alguse 1993. aastal, mil ta lõi oma esimese sooloetenduse, olles ise vaid 13-aastane. Tänaseks on Romir andnud etendusi maailma eri paigus ning võitnud mitmeid auhindu nii Saksamaal kui mujal Euroopas.

Etenduse koduleht: http://matthiasromir.de/en/

Täispika versiooni esietendus: Köln 2013
Libreto, lavastus ja esitus: Matthias Romir
Kestus: 80 min ilma vaheajata

---

Uus tulija - rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG ühendab etenduskunstid, pakkudes üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii täiskasvanutele kui lastele. Kunstivaldkondi ühendava festivali programm on täis füüsilist meisterlikkust kunstiliselt kaunis vormis sõnadeta lavastusi. Festivali haridusprogramm kaasab pered, noored, professionaalid ja erivajadustega inimesed. HOOG on pühendatud Eesti Vabariigi 100 juubelile.

Tule ja vaimustu kaasaegse tsirkuse melust Haapsalus!

Korraldaja: AD Productions MTÜ
Uuri lisa: info@hoogfestival.ee
Koduleht: hoogfestival.ee
Facebook: HOOG Festival


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman