Esitlus: Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Ooperi koreograafilise materjali esitlus 20. aprillil 2017 Kanuti Gildi SAALis

Manfred MIMi pärandi kallal on vaeva näinud ning ooperi ja muusika lavaküpseks saamise eest hoolitsenud Tatjana Kozlova-Johannes, Andrus Laansalu, Andrus Aaslaid, Karl Saks, Raul Keller, Taavet Jansen, Maike Lond Malmborg, Oksana Tralla, Mart Koldits, Henri Hütt, Kalle Tikas, Andres Tenusaar ja Evi Pärn

Esitajad Rahvusooper Estonia solistid, Eesti Rahvusballeti tantsijad, orkester ja koor, dirigent Kaspar Mänd

Esietendus Rahvusooper Estonia teatrisaalis 19. jaanuaril 2018.

Ooperi koreograafilise materjali esitlus 20. aprillil 2017 on tasuta ja kestab 30 minutit. 

Eesti Vabariigi juubeli puhul toovad teatriprogammi "Sajandi lugu" raames Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAAL koostööna välja Manfred MIMi ooperi "Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas".

Õnneliku juhuse tõttu sattus partnerite valdusesse Eesti ooperimaastikul seni avastamata libreto ning tundmatus noodikirjas partituur. Teose on kuuekümnendate paiku loonud novaatorlik leiutaja ja teadlane Manfred MIM. Juba pea kaks aastat kestnud visa töö tulemusena on MIMproject'i rohkem kui kümnest erinevate alade loovinimestest koosnev ühendus läbi töötanud enamiku Manfred MIMi märkmeid ning restaureerinud ja dešifreerinud partituuri. Tegemist on monumentaalse ülesandega: Manfredi poolt pakutud lahendused nõuavad tehnika viimase sõna kasutamist ning kogu Rahvusooper Estonia, Kanuti Gildi SAALi ja MIMproject’i maksimaalset loomingulist ja tehnilist jõudu.

Ooperi "Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" teisel avalikul tutvustamisel esitatakse katkendeid Manfred MIMi pärandi tõlkest kehakeelde, sealjuures segades klassikalist liikumist kaasaegsega. Ooperi koreograafilist materjali esitavad Eesti Rahvusballeti tantsijad. Lisaks 2016. aasta maikuus Kanuti Gildi SAALis esitletud avamängule saab nüüd kuulda ka esimesi ooperi elektroonilise muusika katkeid.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman