Esimene lugemine: Kaheksajalg

Teater: Eesti Draamateater
Autor: Martin Algus
Esimene lugemine 23. oktoobril 2013 Maalisaalis

Kuidas oma ummikusse jõudnud pereelu uuesti korda teha? Kas selleks on vaja lagunema kippuvas kodus remont valmis saada? Või hoopis suuta ennast kehtestada mehena majapidamises, kus arveid maksab naine? Üritada leida ühine keel oma teismelise pojaga või kirjutada raamat, mille valmimisse enam keegi tõsiselt ei usu? On selleks vaja avantüristist venda, kes tuleb Taist tagasi kodumaale või tuleks hoopis puhastada oma kodu energiaväli ja leppida maa ja veega? Võidelda kohaliku tantsuklubi lammutamise vastu? Päästa Põhjamerest leitud kaheksajalg, kes suudab telepaatilisel teel suhelda?
40-ndatesse jõudnud Ville üritab 24 tunni jooksul kõik need kaheksa väljakutset korraga seljatada ja see toob endaga kaasa suuri sekeldusi, mis lõpevad sõna otseses mõttes suure pauguga.
„Kaheksajalg“ on komöödia ühest keskeakriisiga maadlevast eesti mehest, kes peab ühel hetkel kõik mängu panema, et armastus koduseinte vahele tagasi tuua. Ja see pole lihtne ülesanne, sest me elame ajastul, mil suhtlemine sõltub wi-fi levialast ja hoolimist asendab edukus.

EINAR: Nad armastasid teineteist. Ema ja isa. Nad armastasid meid niisamuti, Ville.
VILLE: Jah, ja ma olen seda armastust alt vedanud. Sellest armastusest oleks pidanud midagi paremat sündima kui see, mis ma praegu olen.
EINAR: Millest sa räägid, Ville?
VILLE: Nii see on...
EINAR: Kuule... vennas...
VILLE: Abitu ja arg, väike keskealine, varsti üksik, kodutu ja töötu, vimma täis pärdik, kes ei oska suureks saada ja põleb mõne aasta pärast kibestumusest tuhaks.
EINAR: Lõpeta, Ville.
VILLE: Nii see on. Ma pole osanud seda armastust – seda tõelist pärandust oma vanematelt – ma pole osanud seda oma perele edasi anda. Marcole. Lumile. Me elame siin koos, aga ma isegi ei tea enam, kes nad on, kes ma ise olen...? Mis asju me siin ajame?
EINAR: Jäta nüüd...
VILLE: Ja sina oled samasugune, Einar.
EINAR: Kuule, me teeme kõik korda. Ma aitan sul kõik korda saada?
VILLE: Ha-ha?! Sinu panus ainult kiirendab agooniat.
EINAR: Kurat... võta ennast nüüd kokku, Ville! Ah?


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman