Eesti meeste laulud

Teater: Von Krahli Teater
muusikalavastus
Esietendus 7. juunil 2008 Kultuurikatlas

Helilooja VELJO TORMIS
Muusikaline juht TÕNU KALJUSTE
Lavastaja PEETER JALAKAS
Kostüümikunstnik REET AUS
Tehniline juht ENAR TARMO
Tantsuõpetaja ARNOLD CHIWALALA
Valguskujundus ALLAN RÄIM

Video PEETER JALAKAS, LAURI SEPP, URMAS SEPP

Pillimehed CELIA ROOSE, MADIS METSAMART, IMRE EENMAA

Laval RIINA MAIDRE, TAAVI EELMAA, JUHAN ULFSAK, ERKI LAUR, MART KOLDITS, ARNO TAMM, MATI TURI, RAINER VILU, MARTIN SILDOS, HENRY TIISMA, VAHUR SOONBERG, JAAK JUHANSON, JOONAS KREEN, JAANUS KANN, LEMMO LATTIKAS, ARGO VALS, RAUL LOBANOV, VAHUR PARVE, KULDAR SCHÜTZ, IVO ONTON, TÕNU AAV, TANIEL KIRIKAL, TÕNIS KAUMANN


Eesti rahvusliku helikeele aluseks on teatavasti tuhandeaastane runolaul. Veljo Tormise sõnul on runolaul kõikide aegade kõige silmapaistvam nähtus eesti kultuuris.
Von Krahli Teatri ja Nargen Opera koostöös jõuab lavale kolmas osa Veljo Tormise rahvalaulude triloogiast - "Meestelaulud".
Kui eelmised lood ("Eesti ballaadid" ja "Eesti naiste laulud") olid pigem alahoidlike ja paigatruude naiste poolt hoitud ja esitatud, siis meestelt on oodata vaatemängu ja tralli. On ju mehed on aegade jooksul rohkem ringi rännanud, meremeeste ja sõjasulastena kõigis maailma pimedates ja heledates paikades elamusi kogunud; lood, mis kaugetelt randadelt kaasa toodud, pajatavad sootuks teistsugustest teemadest sootuks uuel viisil.
Meeste laulud on humoristlikud, pilkavad, kohati ebatsensuursedki ning lavastus võimendab neid sõnu kõigega, millega mees kosja-, mere- või kõrtsiteel kokku puutus - kõrguse ja sügavuse, õli ja tule, jõu ja hooga.

"Meestelaulude" tsüklist kantakse ette kõik 10 laulu. Igat esitab erinev solist, keda toetab Nargen Opera meeskoor. Lisaks kantakse ette Veljo Tormise "Raua needmine" ja kaks runolaulu.


Etendused Tallinnas, Noblessneri valukojas, Tööstuse 48.

Piletid Piletilevist:
http://piletilevi.ee/est/piletid/muusika/?show=15812


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman