Eesti matus

Teater: Vene Teater
Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Üllar Saaremäe
Esietendus 25. jaanuaril 2019 Vene Teatri suures saalis

Kunstnik Vadim Fomitšev
Tõlkija Boris Tuch 
Helilooja Siim Randla
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova
Osades Eduard Tee, Katrin Sutt, Larissa Savankova, Artjom Garejev, Sergei Tšerkassov, Leonid Ševtsov, Juri Žilin, Jelena Jakovleva, Jekaterina Kordas või Marina Malova  

Andrus Kivirähki näidend "Eesti matus" on Eesti teatri laval olnud erakordselt edukas.

Siin ei ole midagi imestada, räägib ju näidend ühe eesti pere elust, mis on paljuski sarnane tuhandete teiste perede lugudele.  Teine maailmasõda, nõukogude vangilaagrid, kommunistlik minevik-  terve 20. sajand läbib  tõelise tormina vana Andrese saatust, nagu ka tema koduste ja naabrite oma.  Ta on terve elu tööd rüganud, terve elu on töö olnud tema olemise mõte, mitte keegi, mitte kunagi ei ole näinud vana Andrest tegevusetult istumas... Ja vana Andres sureb... tööd tehes.  Naabrid leiavad mehe lamamas puuriida ääres kirves käes.

Matustele koguneb terve Andrese suguvõsa, sealhulgas tema 25 aastane lapselaps Andres-noorem.  Väikese poisina sõitis ta siia tihti koos oma vanematega.  Kuid oma südames vihkab noor Andres maaelu - see on tema jaoks võõras maailm, kus võimutseb raske ja vihatud töö, ihnus ja vaesus. Tundub, et noore Andresega saab lõpu selle pere patriarhaalne eluviis ja keeruline saatus.

Müüt tööd armastavatest eestlastest on Kivirähki esitluses raske koorem.  Üle jõu käiv raskus, mida rahvas uhkusega oma õlgadel kannab, saamata aru, et raskus võib selgroo murda.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman