EMTA / Liis Kolle / Ingo Normet

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: M. Ravel / G.C.Menotti
Lavastaja: Liis Kolle / Ingo Normet
Esietendus 27. aprillil 2010 Kanuti Gildi SAALis

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio ning Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonna eelmisel aastal alanud koostöö esimesed tulemused.
Juhendajad-õppejõud Liis Kolle ja Ingo Normet (EMTA) ning Inga Vares (EKA).

Liis Kolle / M. Ravel "Laps ja nõidus"

Lavastaja: Liis Kolle
Muusikalised juhid: Ene Rindesalu, Ave Sikk
Lavakujundus ja kostüümid: Pille Kose, Eve Ormisson (EKA 3. kursuse stsenograafiaüliõpilased)
Koreograafia: Anu Ruusmaa

Esitavad: Kristine Muldma, Greesi Langovits, Kadri Kipper, Elisabeth Paavel, Thomas Harring Boll, Ke Feng, Jinzhi Zou, Maria Kondratjeva, Sarah Nagel, Jana Kuprijanova, Tatjana Moltšanova, Olga Zaitseva, Irmeli Kannel, Julia Utkina, Alexandre Grosche, Grigori Seliverstov, Liu Ziyao (EMTA lauluüliõpilased); Ene Rindesalu, Kaili Eerma (klaver); Liina Kruglova (flööt)

Muinasjutu lapsest, kes satub asjade ja loomade hingestatud-inimlikustatud maailma, kirjutas prantsuse näitlejanna Colette kaheksa päevaga. Balletiks mõeldud loo heliloojaks ihkas ta Maurice Raveli, kes kulutas kaheksa aastat ja kirjutas hoopis tantsulise ooperi. Esietendusele Monte Carlos 1925 lõi koreograafia George Balanchine. Kanuti Gildi SAALi etendustel näeb seda teost Eestis esimest korda.

***

Ingo Normet / G. C. Menotti "Vanatüdruk ja varas"

Lavastaja: Ingo Normet
Muusikaline juht: Ene Rindesalu
Lavakujundus ja kostüümid: Illimar Vihmar, Arthur Arula, Henrik Hürden, Ellen-Alice Hasselbach, Keili Retter (EKA 2. kursuse stsenograafiaüliõpilased)

Esitavad: Evelin Ester või Anne Prommik, Kristi Veeber või Darja Selivanova, Kristel Kurik või Jelena Gerdiga-Kumm, Ivo Onton või Aleksandr Peljovin (EMTA lauluüliõpilased); Ene Rindesalu (klaver)

Itaalia-ameerika helilooja Gian Carlo Menotti lõi oma ooperi raadios esitamiseks, kuid pärast esietendust 1939 NBC Radios on see kujunenud muusikakõrgkoolide ooperiklasside armastatud repertuaariks, nii ka Eestis. Peale nimitegelaste osalevad veel kahepalgeline teenijatüdruk ja uudishimulik naabrinaine. See on lavastaja Ingo Normeti esimene töö ooperi vallas.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman