Dorian Gray portree

Teater: Eesti Noorsooteater
Autor: Oscar Wilde
Lavastaja: Vahur Keller
Esietendus 14. juunil 2015 Heliose kinos

Kunstnik Britt Urbla Keller
Helilooja Liina Kullerkupp
Valguskujundaja Madis Kirkmann
Videokujundaja Kristin Pärn
Osades Mart Müürisepp, Liivika Hanstin, Kaisa Selde, Lee Trei, Tarmo Männard, Andres Roosileht, Riho Rosberg, Are Uder ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu üliõpilased Jaune Kimmel ning Ringo Ramul. 

Oscar Wilde’i ühe tuntuima teose põhjal sündiv lavastus „Dorian Gray portree” kõneleb materiaalsusest, igavesest noorusest ning ühiskonna suhtumisest ilusse. See väga kaasaegne lugu näitab halastamatu julmusega inimest tema ihades, küünilisuses ja ilus. Dorian on kütkestav noormees, kes armub enda portreesse. Ta on valmis andma oma hinge, et pilt võiks vananeda tema eest ja ta ise jääda igavesti nooreks. Tema soov täitub. Sellest sünnib kreekalik tragöödia, milles ei ole üheseid vastuseid ega moraali. See väga kaasaegne lugu näitab inimest halastamatu julmusega tema ihades, küünilisuses ja ilus. Dorian läheb alati lõpuni. 

Wilde’i nauditavaid dialooge ja teravalt psühholoogilisi stseene kombineerib dramatiseerija ning lavastaja Vahur Keller tänapäevaste visuaalteatrilahendustega. Loo peategelast kehastab NUKU teatri näitleja Mart Müürisepp. Lavastaja Keller sõnab, et „Doriani lugu on inimhinge tragöödia – romantiline ja kliiniliselt julm. See sobib täpselt tänasesse päeva.” 

Lavastust mängitakse juunis, juulis ja augustis endises Heliose kinos Tallinna vanalinnas Sauna tänaval. Kunstnik Britt Urbla Keller sõnab, et tühjana seisev vana kinomaja sobitub Dorian Gray loo stilistikaga suurepäraselt. Lavastusmeeskond on varemgi NUKU suveprojektides koostööd teinud: „20 000 ljööd vee all”, „Nublu”, „Kapten Granti lapsed”.
 
Lavastus on mõeldud täiskasvanutele ning on alla 16-aastastele keelatud.

„Dorian Gray portree” piletihind on 25 eurot. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis ning NUKU teatri kassas.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman