Doktor Kreutzwald ja must kunst

Teater: Piip ja Tuut Teater
Autor: Fr. R. Kreutzwald
Lavastaja: Haide Männamäe, Toomas Tross
Esietendus 18. juulil 2015 Kärdla Laululaval

Hirmus-naljakas lugu
Komöödia, mis põhineb Eesti pärimuslugudel ja F.R.Kreutzwaldi loomingul.

Pealtnäha kerge ja fantaasiaküllane kriminull, kuid sügavalt meie esivanemate vaimupärandil põhinev lavastus jutustab loo kahest matkajast, kes leiavad metsast juhuslikult ühe ajahambast puretud sammaldunud teeviida, mis käitub omasoodu ja juhatab matkajad puudevarjus peituva majakeseni, kus leiavad aset kõige mustemad teod, mis kangastuvad ainult õudsaimates unenägudes, kuid mis hiljem osutuvad ei millekski muuks, kui tohtrihärra pürgimuseks puhta kunsti poole.

Piip ja Tuut Teatri lavastus ühendab kolm kunstiliiki: visuaalse koomika, mustkunsti ja jazzmuusika üheks hirmus-naljakaks looks. Klounipaari Piip ja Tuut ülesastumine matkasellidena loob lavastusele koomilise fooni  ja lubab etendust nautida kogu perel. Mustkunstnike Meelis Kubo ja Charleka silmamoondustrikid jätavad publikule võimaluse nähtud vaatepiltidesse suhtuda kui nõiduslikesse ja mitte uskuda seda, mida nad näevad, kuigi see sünnib just nende silme all.  Siim Aimla ansambli muusikaline kujundus varieerub heliefektidest jazzivõtmes pärimusmuusikani.  

Eesti rahva ennemuistsed lood on Haidet ja Toomast alati köitnud ning Piip ja Tuut tegelased on aidanud neid lugusid väikeste ja suurte vaatajateni tuua (lavastused Kadunud linn, Piip ja Tuut Metsas, Preili Landskrone ja härra Pilstickeri armastuslugu ning heliplaat, kus Piip ja Tuut esitavad Eesti loomamuinasjutte).


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman