Distance ja Blush/Pealispinna all

Autor: Ruslan Stepanov, Krista Köster
tantsulavastus
Esietendus 8. novembril 2012 teater NO99 kammersaalis

"Distance", koreograaf Ruslan Stepanov
Tantsijad täidavad lavalolevaid distantse füüsilise keelega. Lavalolijate tähelepanu on kehal ja ruumil ning nende orgaanilisel ühendusel. Selles kõiges on midagi võistluslikku, kuid mitte tantsijate endi vahel. Ärritused esinevad keha koordinatsiooni ja koreograafia vahel ning seetõttu tekib lavale omapärane kvaliteet.

Tantsivad: Egle-Riin Rüütel, Maria-Netti Nüganen, Monika Tomingas, Ksenja Ruzevits

"Blush / Pealispinna all", koreograaf Krista Köster
Pealispinna all ja hetkel mil minus on kõige rohkem vastuolusid, olen ma terviklik (V. Woolf)

Pulss peksab, õhk väreleb, käed higistavad, hõõgun… nendel piinlikushetkedel oleme kõige õrnemad kuid ka kõige säravamad. Me räägime punastamisest, sellest halastamatust reaktsioonist, mis paljastab meie varjatud soove, hirme, tundeid, mõtteid.

Laval: Egle-Riin Rüütel, Nele Tüvi, Maria-Netti Nüganen, Railis Korjuhin.
Muusika Aleksander Zedeljov.

Eesti Tantsuagentuur esietendab Tantsutuuri raames 8. novembril teatri NO99 kammersaalis tuntud koreograafide Ruslan Stepanovi ja Krista Köstri tantsulavastusi “Distance” ja “Blush / Pealispinna all”. Lavastustes osalevad Eesti Tantsuagentuuri noored tantsijad.

Ruslan Stepanov on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafia eriala ning töötanud teatris Vanemuine balletiartisti ja koreograaf – lavastajana. Tema tuntuimate tantsutööde hulka lavastajana kuulub näiteks eesti kirjandusklassikal põhinev tantsuline nägemus “Kevadest”. Ruslan Stepanov on tantsijana osalenud teiste seas Teet Kase, Saša Pepeljajevi, Pär Isbergi ja Oksana Titova tantsulavastustes.

Krista Köster on koreograaf, tantsuõpetaja ja tantsija, kelle isikupärane liikumiskeel on eesti tantsumaastikul äärmiselt pilkupüüdev. Krista on õpetanud ja õppinud erinevates stuudiotes ning juhatanud pikka aega oma stuudiot Prodance Tantsukeskus. Hetkel töötab tudengitga Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ja EMTA lavakunstikoolis ning osaleb tantsija ja koreograafina erinevates lavastusprojektides. Viimaste aastate töö hulka kuulub ka Krista koostöös Kristina Paskevićiusega loodud tantsulavastus "Camouflage".

Tantsutuur on 2010. aastal alguse saanud kaasaaegse tantsu protsess, mille eesmärk on omavahel siduda tantsu erinevaid vorme, olles samas avatud dialoogiks teiste kunstivormidega. Erinevate sihtgruppide kaasamiseks ning tantsukunsti populariseerimiseks on Tantsutuuri repertuaaris lavastusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, kes tunnevad huvi kaasaegse tantsu ja teatri vastu.
Tantsutuur toob omavahel kokku juba end tõestanud tantsukunstnikud lavastusprotsessi juhendajatena ning noored, oma teed alles alustavad tantsukunstnikud. Selleks produtseerib Tantsutuur (tantsu)lavastusi, tuues aastas lavale 3–4 uuslavastust ning kaasates oma tegevusse tantsukunstnikke nii Eestist kui ka välismaalt.

Tantsutuuri korraldab Eesti Tantsuagentuur.

“Distance” ja “Blush / Pealispinna all” tulevad lisaks esietendusele esitlusele ka 11. novembril NO99 kammersaalis.Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman